Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
303 posty 232 komentarze

Optymista1930

Optymista1930 - Piszę co chcę, z kompromisami słabo.

Grunwald 1410, czyli 'znowu ten nudny oszołom' :)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdy przekroczyli granicę, zaśpiewali Pieśń. Nie bali się, wiedzieli że są silniejsi, mocniejsi duchem, ale też polityczną i moralną racją ( prawda, że ciekawa kombinacja...? ), dającą siłę dłoniom i pasję duszy.

Było lato takie samo jak teraz. Słońce i polska przyroda. Wręcz fizycznie, w stojącym powietrzu i ciszy leśnych ostępów, poczuć można było Historię i to Boskie Tchnienie, jakie na polskich ziemiach zawsze dało się odczuwać wyraźniej. Gdzie indziej ludzie rżnęli się po prostu o dominację, ambicję, złoto, czy 'zwykły' zew krwi – to coś, co prawdziwe narody mają zakodowane w DNA na zawsze...Gdzie indziej tak było, ale w Polsce ( która wówczas była w Unii – tak ludzie, tylko że innej ) walczyliśmy o właśnie ugruntowującą się nową jakość. Nie mieliśmy gdzie i zamiaru się wycofać. Raz przekazanego dziedzictwa, nie trzeba nas było już uczyć.

Gdy rycerze przekroczyli granicę, odśpiewali Bogurodzicę, którą słyszeli też Litwini, oraz Rusini, Tatarzy, walczący razem pod jednym dowództwem.

Największe państwo tamtych czasów, stawało naprzeciw największej hipokryzji tamtych i chyba wszystkich czasów – zasłaniającej się Bogiem, choć w gruncie rzeczy bezbożnej i zakłamanej Germanii.

Unia, czyli Unia Polski i Litwy, właśnie podnosiła oręż przeciwko zachodniemu kłamstwu. To była prawdziwa Unia, a nie jakaś 'unia europejska' – ob-żydliwe!

W Imię Boga i Jego Matki, miecz został wzniesiony do ciosu, a drzewce rochatyn, kopie pancernych, przebić miały skorupę obcej pychy, pogardy, po raz kolejny krwią podpisując deklarację Wolności tych ziem.

Inna sprawa, że zmagania trwają do dziś i trwać będą, gdyż Historia Polski, jest politycznym odwzorowaniem losów Mesjasza. Tu ma miejsce walka ze złem i cierpienie. Tą Ziemię Wybrała Królowa, nakazując narodom używać tego tytułu. To jest fakt, na który żadnego wpływu nie mają śmieszne zawodzenia dzisiejszych postpogan, kpiarzy, oraz wszelkich rodzajów dewiantów.

Polska jest Królestwem Maryi.

I nieważne jest, ile dywizji ma Putin, oraz ile złota znajduje się w bankach amerykańskich, czy europejskich Żydów.

Historia toczy się kołem, którego ruchy wykazują powtarzalność. Dlatego, ani błogości się nie spodziewam, ani zagłady. Tu stoimy, na tych ziemiach i tu stoczymy walkę, która skończy się, gdy nadejdzie Chrystus po raz drugi. Nie wcześniej i nie później, więc

'A kto chce być wolnym i prawe ma serce,
Niech walczy, niech cierpi choćby w poniewierce
Niech ducha pokrzepi myślą o przyszłości,
Niech czoła nie zniży w podłej służalczości'

Niech nie zniży...

15 lipca 2014, 'polska' telawizja od rana pokazywała relację ze stolicy Germanii, opowiadając jak to teutońscy bohaterowie na miarę etapu – ich piłkarze...No właśnie, ci typkowie z 'polskiej' telawizji, tak się zachwycali Niemcami, jakby to byli nasi piłkarze, albo tak ( to bardziej pasuje ) jakbyśmy to my byli częścią ich bytu, ducha, społeczeństwa, racji stanu, wszystkiego.

Nie jesteśmy Niemcami – my jesteśmy ten naród, który stojąc na drodze dwóch politycznych bandytyzmów – de facto wciąż przedłuża rację bytu tego całego Zachodu.

No bo przecież, gdyby Polski od dawna nie było, to niby jak miałaby się niezależnie utrzymać jakaś Anglia, czy – tfu! - Francja...? Konik Trojański Rosji.

Na drodze i na przekór naturalnej symbiozy dwóch gwałcicieli ( Rosji i Niemiec ) stoi naród Polski, a świat tak jest widać urządzony, żeby każdy na tym planie widział Dobro i zło. I tak, by mógł sam w sobie dokonać wyboru.

Wybrać Dobro i uczciwość, to wybrać udręki i niewygody, cierpienie. Natomiast...

Każdy mógł dziś stać pod Bramą Brandenburską i 'srać' się nad mistrzami, zatopiony w gardłowe odgłosy hordy Germanów i ich barwy. Leczyć swe kompleksy niepamięcią własnej tożsamości. Tak jest łatwo i bogato – wystarczy tylko się poddać.

'Tylko' tego – historycznie – chcą od nas nasi wrogowie i 'tylko' tego chce od Ciebie Człowieku, szatan. 'Kumasz'...?

15 lipca 1410 roku na polach pod Grunwaldem, miała miejsce kolejna z niekończących się ( wiem, iż pomimo mruczeń różnych 'specjalistów' od stosunków, Polska nadal stawać będzie ze swoją Wolnością na pohybel wrogom! ) odsłon batalii w wojnie Prawdy z kłamstwem i przyzwoitości z występkiem. Niech sobie badacze wypisują o różnych faktach ekonomicznych, rzekomo decydujących o rywalizacji. Ja wiem, że tu nie chodzi o ekonomiczną rywalizację i nigdy nie chodziło, choć...

Na pewno ten i ów, napisze znów, że 'nieźle popłynąłem'. Cóż – ci co umieją pływać, popłyną. Reszta musi się przyglądać z brzegu.

Nie chodzi o rywalizację racjonalnych czynników ( które nota bene, są akurat – wbrew pozorom – najmniej ważne w historii ludzkości ), a o prosty wybór narodów.

Karmić się pychą i pogardą, czy okazać innym szacunek...? Taki wybór można opisać na tysiąc sposobów, ale kmwtw ( kto ma wiedzieć ten wie – kibicowsko ), więc resztę niech sobie Odbiorca sam wyobrazi.

Taka jest w końcu siła i znaczenie słowa pisanego, że człowiek w odbiorze używa wyobraźni, czego nie da na pewno telawizja. Mniejsza jednak o dygresje.

Laliśmy Niemców i Rusków, trzymaliśmy twardą ( acz miłosierną ) ręką Żydów i nie działo się to znowu aż tak dawno temu. W sumie dzieje się wciąż, bo to jest koło Historii. Lać ich będziemy znowu i znowu. Nigdy nie osiągną zamierzonego celu, czyli anihilacji Polski.

Bo Polska to jest duuużo więcej, niż tylko język, Barwy, Godło i Hymn.

Skąd ja mam takie 'jazdy'...? Że piszę z pewnością o sprawach przyszłości, o których codziennie – i to całkiem inaczej – opowiadają nam 'specjaliści' w telawizji...?

Nie wiem skąd, ale'chcę grypsować i zdania nie zmienię'– że lekko rozweselę cytatem z filmu.

Tylu jest 'realistów' opowiadajacych z rezygnacją, że 'wszystko skończone', 'nic się nie uda', lub – względnie – 'nic się nie stało. Niech piszą dalej. I tak przecież musi być. Ja zaś nie nadaję ku pokrzepieniu serc.

Ku pokrzepieniu serc, to ewentualnie mogliby sobie podkłamywać Niemcy, lub Rosjanie...Tylko że jest problem – trzeba mieć w sobie co pokrzepić.

I chyba też taka jest różnica pomiędzy narodami i narodem polskim. Chyba zasadnicza, choć to słowo 'nie oddaje'. My się mamy martwić...? My...?

Jestem nudny. Powtarzam się. Śmieszę 'omnibusów' ducha, drwiących z Tego. No to dla nich kolejny powód do drwin, a dla mnie do potężnej siły i dumy:

BOGURODZICA, DZIEWICA. BOGIEM SŁAWIENA MARYJA!!!

Tak śpiewali Rycerze pod Grunwaldem!

I Polscy Rycerze wszystkich czasów naszych zwycięstw.

Ja nic nie chcę zmieniać! Tak ma zostać! Mamy znowu zwyciężyć. No więc ja zawierzam całym sercem!

A Ty...?

                                                                                                                   Optymista1930

KOMENTARZE

 • ------------świadomość
  http://bialczynski.wordpress.com/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/wielka-zmiana-w-polsce-i-na-swiecie/przyszlosc-polski-silne-miedzymorze-czyli-jak-uniknac-dominacji-2012-2050/602-rocznica-bitwy-pod-grunwaldem-a-sprawa-demona-krazacego-nad-polska/
 • @ninanonimowa 21:41:53
  --------------- trochę WIĘKSZA świadomość

  http://popotopie.blogspot.co.uk/
 • @ninanonimowa 22:36:25
  ---------------CZYSTA ŚWIADOMOŚĆ

  http://www.vismaya-maitreya.pl/rok_2012_maitreya_cz1.html
 • @ninanonimowa 22:44:36
  --------POLSKA ŚWIADOMOŚĆ

  http://watykanowinie.wordpress.com/category/na-stronie/
 • @ninanonimowa 22:44:36
  Apage Satanas!...constans.
 • Co do królowej Polski
  może to jest właśnie nasz problem http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm
 • @Optymista1930 23:25:26
  --a ja życzę Tobie dobry człowieku -radość istnienia w wiedzy
 • --------------- z sieci
  Roman : To jest prawda doświadczył tego za młodu Ojciec... Raz odwiedził takiego bacę w domu nie świadomie. Ten człowiek patrzył cały czas w okno i opowiadał kim mój ojciec jest jakie ma utrapienia..itd mało tego ile będzie miał dzieci jaka zonę itd wszystko mu sie sprawdziło. Jak się na koniec odwrócił miał takie spojrzenie jak nie z tego świata za porady nigdy nic nie brał najgorszych rzeczy nie mówił nikomu.

  Inny przykład kobiety nie tak dawno umarła,każdy się ją bał w okolicy, bo bez ogródek mówiła datę śmieci, kto w jaki dzień umrze i tak było; zaczepiła zupełnie przypadkowych ludzi na ulicy i na cały głos bez skrepowania...

  Ostatnio u siebie zaczynam coraz bardziej intensywnie widzieć przyszłość miewam prorocze sny oraz nagłe widzenia na jawie... Poznałem też takich ludzi którzy tez to mają. Powiadają że bardziej z wiekiem będzie jeszcze gorzej i to pisze wam nie jest śmieszne. Tego nie da się kontrolować np w snach.

  Podam jeden przykład jeszcze z dzieciństwa kiedy odkryłem że coś ze mną jest nie tak; wracałem
  z korepetycji z matematyki i naglę mam chęć zamknięcia oczu, patrzenia prosto w słonce i wizja jak chłopak mojej siostry ma wypadek na rowerze i złamał sobie rękę widziałem że to było na skrzyżowaniu, niedaleko biblioteki że to się dzieje tu i teraz jakbym tam był. Przychodzę do domu i mówię siostrze dla jaj wiesz twój chłopak miał wypadek złamał rękę... itd Sam w to nie wierzyłem zresztą siostra też mi nie uwierzyła a na drugi dzień Szkok było tak jak ja mówiłem, powiedziała mamo Romek widział wypadek Oktawiana ja mówię że nie widziałem i do tej pory mi nie wierzy:).

  Innych przykładów nie będę Wam opowiadał bo sceptyków nie przekonam a ludzi, którzy też próbują tego doświadczać poprzez nie wiem np praktyki jogi... itd Co Wam nie było dane naturalnie to nie jest dla Was. Tak jak mój znajomy szukał takich doświadczeń to wylądował szybko w psychiatryku.

  Ja np potrafię czytać w myślach widzi się to w postaci obrazów jak niemy film przydaję się na zakupach podłączam się do żony i widzę czego potrzebuje do domu z najbliższych tylko żona, moja matka która sama się zorientowała że mam takie skłonności (specjalnie nie mówiła mi jednej rzeczy którą mam kupić a ja mimowolnie to kupowałem) oraz mój młodszy brat. Tak to lepiej trzymać to dla siebie. Tak samo jak żona jest w głębokim śnie zadaję myślami pytania a ona na głos! mi odpowiadała( już tego nie robię) Udowadniać nikomu nie zamierzam i sławy też nie oczekuję tak jak i moi przyjaciele po fachu bo my się naturalnie sami odnajdujemy.
  Tak samo czy ktoś widział z Was eter ducha? Zabitej osoby ja widziałem ducha młodej dziewczyny zabitej na ulicy potrąconej przez samochód odwiedziła nas w nocy bo nie wiedziała co się z nią dzieje i szukała czy ktoś ją widzi to była koleżanka mojej żony miała na 2 dzień się żenić nigdy jej nie widziałem wcześniej na oczy dokładnie opisałem jak wygląda ta kobieta jej strach dezorientację (pewnie nagła śmierć) żona była w szoku na drugi dzień dowiedziała się o wypadku. do udokumentowany przypadek. Strach w oczach tej dziewczyny oraz jej dezorientację nie zapomnę do końca życia.
  Moja Puenta Ludzie żyjcie uczciwie Nigdy a to prze Nigdy nikogo nie próbujcie nawet oszukać. Człowiek składa się z 3 części ciało materialne, ciało astralne tkzw duch eter (jeżeli ktoś z was doświadczył wyjście z ciała fizycznego to wie o czym piszę) oraz duszy to jest maluteńka kropeczka niczym atom jest tym czym naprawdę jesteśmy i Ona się nigdy nie zmienia to jest nasze prawdziwe Ja. Czasem skomle tęskni za uczciwością tkzw porusza strunę sumienia. o tkzw piekle, szeolu itd Nie chcę wam opowiadać to nie są bajki sam do kościoła nie chodzę znam człowieka który chciał popełnić samobójstwo nagle doznał wizji było mu dane zobaczyć jak wygląda piekło dało mu wolna wolę chcesz to kończ ale proszę nie teraz zobaczył jak w klatce filmu całe swoje życie od nienarodzonego płodu do teraz i przyszłość oraz moment w którym zakończy życie jak spełni tylko to zadanie i to zadanie mu się wymazało z pamięci resztę pamięta idealnie i o tym wie tylko jego żona i dziwi się że to mnie powiedział zupełnie przypadkowo:)
  Pozdrawiam
  może to chociaż jedna osoba przeczyta:)
  zwiń
 • Wydaje się, że...
  Gdy Krzyżacy sprzeniewierzyli się Matce Boskiej i Rzeczpospolita wypełniła Misję z jednej strony pokonania tego ich barbarzyństwa a z drugiej sprawiedliwych potem swoich rządów, Matka Boska już wtedy upatrzyła sobie sobie Rzeczpospolitą na swoje Królestwo, co objawiła w 1610 roku (czyli równo 200 lat po Grunwaldzie) w Katedrze na Wawelu.
 • @ninanonimowa 07:02:05
  Jednym słowem - powiedzmy wprost:

  Nie wierzy Pani w Jezusa Chrystusa i Jego Matkę.
  Nie traktuje Pani - w sensie narodowym - polskiej tradycji jako swojej.
  Lubi Pani drwić z uczuć religijnych większości Polaków.
  Lubi Pani enigmatycznie opowiadać o Dobrze i Miłości, ale bez Boga.

  Do wszystkich tutaj:

  Ja dobrze wiem i to od lat - czym jest Nowy Ekran. Piszę tutaj tylko dopóty dopóki mnie ktoś nie będzie chciał cenzurować. Wiem z kim mam do czynienia i wiem, że wcale nie jest tu lepiej niż w GP, może metody troszkę inne...natomiast zestaw ludzki na pewno bardziej...jak to powiedzieć...?
  esbecki...? No niech będzie - esbecki.
  Także piszcie te swoje komentarze, ale wiedzcie, że ze mną się tu nic nie da. Rozumiem że manipulujecie antyreligijnie i antypolsko, tzw. zwykłych głupków...
 • @Max von Stirlitz 11:18:53
  Kiedyś w Wolnej Polsce, będziemy obywatelstwo odbierać za lata tego typu działalności w 'czeciej erpe'.
  Aktywności i poziomu literackiego komentować nie będę, gdyż nie jest to tego typu portal, natomiast różnych niepolskich wykrętów mam rozłożonych na pierwsze czynniki i poznaję od razu - muszę więc przyzać że mam tu niezły ubaw :)
  Kij w mrowisko, lub kij w cokolwiek - wiecie kim jesteście i wiem ja, więc życie toczy się dalej...
 • @Max von Stirlitz 13:39:51
  Nie mam czasu - pisz 'se' co tam chcesz...
 • ------- ::)))
  https://www.youtube.com/watch?v=KhWJZi7SRdQ
 • @Optymista1930 09:54:03
  Przykro mi to czytać .Nie rozumiesz Waść -zupełnie nie rozumiesz !! ANI WIARY ani 2 człowieka i nie jesteś Waść też patriotą .Nie obwiniam !! wyssana WOLNA WOLA w SYNAGOGACH SZATANA tym właśnie skutkuje !. KLASYKA !! -Polak ,Polakowi WILKIEM ------DZIEL i ŻĄDZ -
 • @ninanonimowa 22:16:30
  Apage Satanas!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930