Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
303 posty 232 komentarze

Optymista1930

Optymista1930 - Piszę co chcę, z kompromisami słabo.

Iluminacja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To co widać z zewnątrz, nie jest całą Prawdą, a jedynie mniej, lub bardziej trafnym wnioskiem.

Prawda o ludzkiej duszy tkwi w sumieniu każdego człowieka i my o tym bardzo dobrze wiemy, choć czasem staramy się to sumienie pomijać, umniejszać rolę, czy zupełnie rugować ze świadomości...

Nie da się i choć czasem świadomość przychodzi zbyt późno, to jednak każdy swego czasu przekonuje się o tym, że istnieje zło i Dobro, a brak poszanowania dla tak ułożonego systemu wartości jest grzechem przeciwko sobie samemu. Mało kto to rozumie w tym świecie, tak wielu raduje się posiadaniem złota.

Cekiny tego świata, błyskotki, kobiety, samochody, beztroskie poczucie bezkarności i nieomalże wszechmocy. Taki efekt często następuje u ludzi, którzy nie muszą martwić się o materialny byt, mogących pozwolić sobie na więcej niż przeciętność. Jest to pułapka, tym trudniejsza do opuszczenia, że niewidoczna. Często jest tak, iż kto napije się raz z tej studni bez dna i nie poczuje odruchu torsji, ten już na zawsze usypia w sobie odczuwanie. Pozostaje sam w wielkiej sali pełnej złota, od którego odbija się w półcieniach oblicze diabła, który chichocze, pokłada się z satysfakcji i śmiechu. Głupi człowiek, pomimo tych wszystkich ksiąg, które sam napisał i setek lat nauczek, wciąż daje się szatanowi łapać na najprymitywniejszy motyw – sztuczny błysk nieprawdziwego światła bez serca, odbite od złota wszystkie ciemne strony ludzkiej natury, w jego pryzmacie złamane właśnie w ten blask oszukańczy...Iluminuje, a miliony ludzi na całym świecie, przez niego oślepione, masowo porzucają prawdziwe wartości i jedyną Drogę.

Sumienie zarzuca się tonami pustych słów, relatywizmów, pieniądze mają spowodować że 'Nic nie boli, cisza trwa. Nie ma dobra ani zła...' - jak śpiewał swego czasu zespół 2 plus 1.

I takie coś jest nam pokazywane w telawizji jako wzór do naśladowania. Sztuczny uśmiech telawizyjnej małpy z pudrem na twarzy i filtrami, oraz wypowiadane gładko krągłe słówka, ten właśnie uśmiech spiętych szczęk i białych zębów, botoksowej 'radości', 'hipokrytycznie' i histerycznie narzucają całemu światu 'euforię' na siłę...Blok reklamowy trwa bez przerwy, a prawdziwy świat w tym wszystkim został nie tyle zepchnięty, co rozstrzelany krzykliwymi seriami komercyjnego wrzasku...Bo dziś wszystko jest na sprzedaż, reklamą jest wszystko i wszystko pieniądzem. Nie ma tu nigdzie człowieka i uczuć, za to wszystko jest sztuczną fasadą. Dzisiejszy człowiek biegnie poganiany tym wrzaskiem, odbijając się od ścian z lustrami, z których żadno nie pokazuje Prawdy. Gabinet śmiechu...

i płaczu.

Choć płacz jest niemodny, chyba że ktoś chce go sprzedać, ale w tym przypadku musi być zgodny z normami pentagramicznego świata.

Gdzie tu jest miejsce dla samotnego człowieka, klęczcego przed Bogiem, w pokorze wyznającego grzech swojej pychy...? Tak wielu z nas przecież, każdego dnia wyznaje tę winę, przyznaje się. Tak bardzo to ubogaca nasze dusze, tak jest wartościowe...i tak zakazane przez świat odwróconych wartości.

Tylko sztuczny śmiech rozbieganych oczu polityka. Tylko 'radość' teraźniejszego hedonisty. Tylko bezrefleksyjne kopie 'osobowosci' bez dusz, każdego dnia mordujących siebie w sobie...Requiem dla samych siebie, to jest to co piszemy...Znowu muzycznie i znowu nie z dzisiejszych czasów, które są już ósmym kręgiem piekieł.

Chodzę po ulicy i dźwigam ciężary. Nie mogę spać, jem, patrzę w niebo i pod nogi. Rozmawiam z ludźmi i słucham ciszy...Wszystko z tą świadomością – upadam i wstaję z kolan, nie wiedząc jaka faza tego cyklu w końcu weźmie górę. Widzę siebie w obliczu własnych wyborów i czynów, oraz w odbiciu oczu innych ludzi. Myślę o tym wszystkim, ale czy do końca szczerze, uczciwie...?

'Nie wszyscy wielcy już przestali grać, choć powiał świat pogodą dla bogaczy...'

Czy nie jest tak, że sami się godzimy na małość, miałkość, mizerię, miernotę...? Nie wiem czy Ty o tym myślisz Człowieku, ale myślę że tak. No wiem że mało kto chce się 'tak o' przyznawać do rozmowy z samym sobą. To jest niemodne i nudne. To trwa tylko chwilę czasem, choć porusza do głębi...Tak wielu w tym krótkim mgnieniu, w tej chwili prawdziwej percepcji, właśnie ogląda telawizję, pije wódkę, czeka w kolejce na lotnisku – na samolot majacy go zawieźć na wakacje do Egiptu. Odrzucamy to co ważne, wolimy hałas.

Tyle jest sposobów na zagłuszenie swego sumienia, można je dostać zawsze za darmo. Taki świat...

Polityczny mord na tysiącach, zakryty reklamą środka na potencję. Poniżenie milionów w ciszy ekranów, zgrabnie przysypane umową na nowy telefon komórkowy, lub 'dyskryminacją gejów'. Afirmacja zła i występku, nazywanych Dobrem i cnotą. Wszystko na procent! Życie na procent. Wszystko na zimno, ale wakacje ciepłe, bynajmniej w reklamie. Ułuda jak rzeczywistość...prawie.

Iluminuje nam kłamstwo, tak w sprawach codzienności, jak i 'wielkiej polityki', my zaś chyba się na to godzimy...

Chyba że gdzieś jest jakaś granica...?

Moim szczęściem i radością, jest FAKT, że ta granica istnieje. Granica pomiędzy tym, co nazywamy życiem, a tym czym jest dla nas śmierć. Moment zerwania z oczu zasłony, poznania Prawdy...No fakt, jest to pocieszające, przynosi wewnętrzny spokój...ale nie samozadowolenie.

Także ani facjata tuska, ani ruskie ryje atakujące łacińską kulturę i Boga...ani ryje szwabskie, banderowskie, jakiekolwiek...Ani ta cała pustka codzienności, nie są w stanie oszukać nas, oślepić iluminacją ułud. To nie znaczy że jest łatwo – jest trudno. Każdy i tak, zawsze przemierza Drogę sam...No to idę dalej...

                                                                                                              Optymista1930

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031