Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
303 posty 232 komentarze

Optymista1930

Optymista1930 - Piszę co chcę, z kompromisami słabo.

Gorsi...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wstęp już był, teraz oczekujemy zakończenia...

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

Najpierw od roku 1989 czekaliśmy aż 'młoda demokracja' okrzepnie, a państwo ustabilizuje się na tyle, by swym obywatelom zacząć wreszcie zapewniać minimum szczęścia, godnego bytu. W drugiej połowie lat 90 – tych, 'wszyscy myśleli', że oto nastał czas dorabiania się, kredytów, nowych samochodów i zagranicznych wakacji, no i tak rozpędem dowieźliśmy się na ślepo aż do 2010, kiedy to stało się to, co się stało...czyli 'nic się nie stało'.

Od tamtego poranka, jakoś tak się stało, że to 'nic się nie stało' zostało uformowane w doktrynę państwową, a 'czecia erpe' tylko pozornie jest państwem świeckim, gdyż w rzeczywistości każdego dnia oddawane są hołdy bożkowi 'nicsięniestało', który mieszka we wszystkich tubach państwowej religii – i to 'metr w głąb'!

Gusło to zbiera liczne ofiary – od ofiar 'seryjnego samobójcy', aż po emerytów, nienarodzone dzieci i samobójców rzeczywistych, czyli bez udziału osób trzecich i drugich. Krwawy to kult, który narzucają Polakom nie Polacy podający się za rząd, występujący pod przykryciem z żyrandoli i wąsów – rezydują. W 'liturgii' 'nicsięniestało' kluczowymi słowami/zwrotami są 'ciężka praca', 'państwo zdało egzamin', 'gra trumnami', 'jątrzyć i dzielić', 'by żyło się lepiej', oraz 'weź kredyt' – to ostatnie wyśpiewują non stop domowe ołtarzyki telawizorów. Dodatkowo zawsze w styczniu 'niebo dla Gorszych' ( 'My Polacy jesteśmy narodem sprawców' – jak powiedział kapłan głupoty ) zsyła Gorszym proroka w czerwonych nachach, zapowiadającego uwolnienie czerwonego słonia...

Coś mi się wydaje że ten słoń – jeśli w ogóle, choć przez chwilę był uwięziony – już dawno biega po wolności, miażdżąc i tratując ostatnie pokłady zdrowego i samodzielnego myślenia Gorszych.

To im zabrano wszystko, ogół dóbr narodu i ziemi. To ich teraz wyrzuca się na koniec z domu, zapewniając, że zapewni baraki zastępcze i 'zadba'.

Tak jak wcześniej 'zadbało' o Stocznie, oraz inne zakłady przemysłu ciężkiego. Tak jak 'zadbało' o edukację i służbę zdrowia. I wreszcie, tak jak 'zadbało' o tzw. demokrację.

'Zadbało' i zdało egzamin – tak Gorszym ciągle mówią w telawizji, a Gorsi wierzą.

Teraz pokłady zdrowego rozsądku znajdują się dużo głębiej niż metr w głąb, bo na pokładach polskich kopalń, które podjęły walkę z pokładami cynizmu i skurwysyństwa. I tylko nie wiem, czy Gorszych stać jeszcze na prawdziwą Solidarność, taką jak ta pierwsza z roku 1980...o którą też 'zadbało' i zlikwidowało. Wygląda to trochę tak jak karmienie kotów, albo i bydła rzeźnego – dać jednemu, zabierając zarazem drugiemu. Wzbudzić zawiść w oborze, poszczuć, pojątrzyć, zdezorientować. I tym sposobem, tanim kosztem dotrwać do 'demokratycznych wyborów'...albo do końca tego pegeeru jakim jest 'czecia erpe', którą zarządzają (sic!) kryminaliści, debile, prostytutki, narkomani, alkoholicy, oraz dewianci i deprawatorzy...

A Gorsi wierzą...!

Teraz Gorsi, zamiast natychmiast chwytać za siekiery i rąbać wrota pałaców okupacyjnych świń, wierzą Dudzie, którego zadaniem jest pokrzyczenie zachrypniętym głosem przez jakiś czas, a potem zatopienie ostrza zdradzieckiej ciszy w sercu tego narodu. Takie jest jego zadanie, ale Gorsi słuchają dmącego instrumentu i panów w marynarkach, wymądrzających się teraz w studiach 'niezależnych' telawizji. Pytanie 'Co robić?', które postawiła kiedyś taka jedna dziennikarka, jest więcej niż aktualne, a odpowiedź banalnie prosta w kwestii woli: Działać!

Nie siedzieć i nie pisać, gdyż po to właśnie okupanci wysyłają fałszywych proroków jak Duda, by nas zakrzyczeć z ekranu, frustracją jeszcze większą, niż nasza własna...po czym wszystko zamilczeć.

Przyjdzie wiosna, Gorsi zapomną...Lato idzie, Gorsi chcą na wakacje. Może ktoś wygra mecz – Gorszym się powie, że oto ekstaza, podobna do tej, jaką 'przeżywała' Danka Wałęsowa, gdy mąż przynosił kolejne wygrane w Toto Lotka!

Mówią Gorszym, że jest jakiś sejm i prawo, istnieją służby i instytucje, a Gorsi wierzą. Czy jest to syndrom Generalnego Gubernatorstwa, w którym ( bynajmniej w planach ) mieli żyć wyłącznie ograniczeni wyrobnicy...? Czy wpływ złego jest już tak wielki, że zapowiada nadejście końca tego absurdu...? I Nadejście Króla!

Dlaczego Gorsi tłamszą się w jałowych debatach przekonanych, utwierdzając wnioski o okupacji państwa i niszczeniu narodu...? Skoro jest to od dawna jasne, tak jak i jaśniejszy jest fakt, że świnie przecież władzy pokojowo nie oddadzą...? Po co więc te dyskursy i tyrady...? Dla spokoju sumienia, czy z braku odwagi...?

Wielokropki są dla mnie i dla Was...To czas na przetrawienie konstatacji...bo jest to tekst interaktywny, że tak powiem...Jak zawsze :)

I to jest chyba jedyny uśmiech, jaki mi dziś na moją gorszą twarz zawitał.

Jesteśmy Gorsi, bo daliśmy się oszukać i nie robimy nic poza babskim gadaniem!

Staniemy się lepsi, gdy powstaniemy! Nie ma innej drogi Ludzie, więc dajcie 'se' na luz ze słuchaniem gości w marynarkach. Jak chcecie mieć godność i szczęśliwe dzieci, popatrzcie lepiej gdzie by tu kupić broń...

I tym sposobem, znowu 'wyszedł' mi kolejny 'ohydny tekst' ;) Co robić – jak mawiał Dyzma. Nienawistnicy, chuligani i bandyci tak już mają. Dodatkowo grafoman zawsze będzie się starał zabłysnąć oryginalnością i dosadnością...;)

Tylko tchórz śmierdzi na kilometr, zabłysnąć może jedynie piardem z 'niedziewiczej dupy', że się tak literacko wyrażę...

Przepraszam. Jako wariat, nie zdawałem sobie sprawy, że na samym wstępie trzeba ostrzec ciotki, by tego tekstu nie czytały. Czytajcie Terlikowskiego i Jaworskiego, oni są żywo zainteresowani odmianą Waszego losu...Zaprawdę...

Poza tym nie chcemy się publicznie modlić do Matki Boskiej Królowej Polski i Jej Syna – bo uważamy że to wstyd i że nie działa...

Jesteśmy Gorsi...

                                                                                                                  Optymista1930

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031