Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
303 posty 232 komentarze

Optymista1930

Optymista1930 - Piszę co chcę, z kompromisami słabo.

Sport jak życie...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kultura fizyczna to nie jest pusty termin...

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

Jako że nie chcę zrobić kariery w żadnej kategorii, gdyż uważam sam termin 'kariera' i wszystkie jego warianty, za obrzydliwe dla mnie; teraz napiszę Wam o czymś, co jest na pewno wymierne...I akurat podchodzić może pod pozytywny odbiór słowa kariera.

Co cechuje Polaków i ich mentalność na dziś. Co nie pozwala nam dokonać zmiany...? To fakt, że oduczyliśmy się czynnego życia...oraz trybu życia. Doba rozwoju internetu stworzyła nam iluzję życia, oraz iluzję działania – stąd pozory i opary medialnego absurdu, jaki mami nas budując makietę rzeczywistości. Taką makietą jest 'czecia erpe', czymś takim jak budowla z dykty w filmie 'Seksmisja' i ten peryskop ukazujący bezcelowość dążenia do zmiany. Wmówili Polakom że 'państwo zdało egzamin', a ci – przykuci do telawizora, oraz internetu, nie robią nic - wierzą, ale nie w Boga, tylko kłamstwa szubrawców zarządzających państwem na niby, czyli 'ch,d,k,k'.

Bezruch fizyczny degeneruje ducha, a – choć 'wszyscy mówią', że internet to Wolność, ja mówię Wam że to ciężka pułapka. Nauczono nas pierdzieć w fotel. Krzywe dzieci, pozbawione w pseudoszkołach bantustanu rzeczywistej edukacji, wysiadują godziny przed ekranami, zamiast biegać za piłką na powietrzu...

Albo i w hali – bo tak się złożyło, że pełen energii, uczący walki sport ( mój ukochany! ) w jakim od lat Polacy pokazują charakter, grywany jest pod dachem. Piłka ręczna. Handball.

Domena ludzi twardych i nieustępliwych. Przestrzeń parkietu, na której nie ma miejsca dla ciot, mięczaków, czy wiecznych utyskiwaczy, jakich pełno jest 'po internecie'.

Tak się złożyło ( na pewno nie przypadkiem! ), że dziś nasza świetna drużyna, pokonała w meczu ćwierćfinałowym Chorwatów, a wiedzieć musicie, że Bałkańcy w świecie 'ręcznej', są takim odpowiednikiem Brazylijczyków piłkarskich. Dziś również, okazało się, że z turnieju odpadli Niemcy, którzy w naszej grupie wcześniej, zajęli pierwsze miejsce. Jednak to nie wszystko. Z naszej grupy startowej, dziś odpadła także Dania! Fakt jest więc taki, że tylko Polska dotarła z niej do półfinałów, czyli walki o medale! To taki krótki opis sytuacji, teraz metafizyka sportu...

Ten kto nie miał do czynienia ze sportem, ten też i nie ma do niego charakteru, to jest jakby oczywiste, Prawda...? Wiem, że są ludzie z innymi pasjami i talentami, także zdolni do determinacji i walki, poza sportem. To jednak sport generuje takie uczucia, bodźce, ukryte pokłady energii i nadziei w człowieku, że ten staje się zdolny do wielkich osiągnięć, niewytłumaczalnych możliwości, niepojętych poświęceń. To sport także zbliża ze sobą wspólnotę, uczy solidarności i jedności. Jeśli nie wiecie, skąd bierze się siła lokalnych grup kibicowskich, pomyślcie o tym co ja tu teraz bredzę. To fizyczny wysiłek, przekraczanie barier, zwycięstwa nad samym sobą, wytapiają szlachetność z ludzkiej duszy, a charakter przekuwają w stal!

Nie wie o tym zapuszczony wirtualnie gryzipiór, zanurzony w fikcji czterech ścian, któremu się wydaje, że coś tworzy, czyni coś.

Tak jakoś jest ten świat poukładany, że psychika i dusza, złączone są nierozerwalnie z fizycznością, a ludzkie zbiorowości, degenerujące się w bezruchu, z czasem upadają. Gnuśne i puste społeczeństwo, zadufane w swej materialnej 'wielkości', pewnego dnia słyszy łomot pieści barbarzyńcy do wrót spokoju. I spokój się kończy...Tak jak teraz skończył się 'słodkiemu Charliemu' z czekoladową rurką w ustach, oraz bluźnierstwami na ustach. Tak kończą degeneraci, co tyczy się również społeczeństw.

Sport zaś 'niesie', uczy i pokazuje nam naszą realną wartość. Mając doświadczenia sportowe, wiemy na co nas stać i wiemy z całą pewnością, czy stać nas na walkę. Dziś nasza drużyna zagrała z faworyzowanymi Chorwatami, grając twardo w obronie i bardzo zespołowo. Koncentracja była wręcz słyszalna w stojącym powietrzu hali. 'Ręczna' to nie siatkówka. Dziś na parkiecie polała się krew. Dwóch zawodników kończyło mecz z bandażami na głowach, wielu grało z ochraniaczami na zębach, a cios łokciem w szczękę powalił na samym końcu jednego z naszych!...Ale on wstał i razem z kolegami, doprowadził Chorwatów do bramki lotniska, na płycie którego czeka już na nich samolot na Bałkany ;)

Jesteśmy w półfinale Mistrzostw Świata rozgrywanych w Katarze, a następny mecz gramy z gospodarzami, którzy żadnych tradycji gry w 'ręczną' oczywiście nie mają, a całą drużynę kupili jakiś czas przed rozpoczęciem imprezy. Składa się ona głównie z byłych Jugosłowian, a więc w drodze do złota, po raz kolejny będziemy zmuszeni otłuc ustaszoczetników ;)

Dodatkową ciekawostką jest fakt, że również kibiców bogaci Arabowie sobie kupili :) Przebrani w katarskie koszulki, na trybunach siedzą Hiszpanie, którzy dziś, pomimo zawartego kontraktu, kibicowali Hiszpanii :) Dziwny jest świat finansowych szachrajstw, nieprawdaż...?

Będzie to zapewne mieć znaczenie, w kontekście i realnej walce na parkiecie, gdyż ściany sprzyjać będą grubym portfelom. Wierzę jednak, że w niedzielę zagramy w finale!

Mistrzostwo Świata! Złoto! Wbrew pozorom, nie do się go kupić za pieniądze, o czym się wkrótce przekonamy!

Tak jak i nie da się kupić za pieniądze charakteru, oraz wysiedzieć w redakcjach i na dywanikach lobbystów, rzeczywistej wartości człowieka...

Jako że tekst jest chaotyczny i mógłbym tak pisać jeszcze 10 stron, 'zakańczam' ;) Teraz otworzę puszkę ( jak typowy prymityw ) mocnego piwa i w ciszy popatrzę na zdjęcie polskiego zawodnika z Orłem na piersi, właśnie pokonującego przeciwnika!

Tak i nam potrzeba czynić...

 

                                                                                                               Optymista1930

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31