Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
303 posty 232 komentarze

Optymista1930

Optymista1930 - Piszę co chcę, z kompromisami słabo.

Po co Ci Wolność...?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś, gdy groźba wojny już nie majaczy, a objawia nam wszystkim, okazuje się, iż jesteśmy do niej gotowi i niegotowi zarazem.

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

https://ostatniakohorta.wordpress.com/2015/04/26/po-co-ci-wolnosc/

Mówią że wojna już trwa – bo trwa – ale co innego eliminacja centrów decyzyjnych ( Smoleńsk 2010 ), przejęcie i obezwładnienie sił witalnych państwa ( cała historia 'czeciej erpe', demontaż przemysłu ), a co innego, już jawne wkroczenie obcych wojsk na terytorium Polski. I znowu – 'mówią', że taka wojna nikomu się dziś nie opłaca i nie jest potrzebna. Tak mówią 'racjonaliści', uważający, iż żadne inne czynniki poza racjonalizmem, nie odgrywają roli w historii...

Której chyba nie czytali, albo czytali Fukujamę ( 'Koniec Historii' ), uważając że 'teraz są inne czasy', oraz że można zapomnieć o naturze i powodach konfliktów, jakie miały miejsce wcześniej.

Teraz przecież 'jesteśmy innymi ludźmi', 'pozbyliśmy się zabobonów' i 'niepotrzebnej' religii, możemy więc świadomie kształtować rzeczywistość...

Grzechem zaniechania, oraz głupotą, jest takie postrzeganie.

Jacy jesteśmy...?

Tacy jak to widać na Ukrainie i w Afryce. Jesteśmy tacy, że nie porusza nas widok obciętych głów, spalonych miast, wielkiej rozpaczy...Za to niektórych porusza w sposób egzaltowany, wykonanie wyroku na jakichś francuskich bezbożnikach, lewackich degeneratach z jakiegoś 'Charlie coś tam'...Tych ludzi, nie porusza z kolei i w ogóle nie interesuje, los wszystkich narodów Europy Środkowej i Wschodniej, narodów, którym znowu już bezpośrednio, zagraża sowiecki terror i mordy! To ich nie rusza, bo są 'światli', 'wyzbyli się uprzedzeń wobec Rosji', itd.

Historia głupoty i hipokryzji święci swe największe triumfy teraz właśnie!

Jesteśmy do wojny nieprzygotowani, gdyż nie posiadamy armii, Polską zaś zawiadują zdrajcy, kompletne szumowiny, lokaje obcych sił, oraz wrogowie Boga. Widać z tego obrazu, że czeka nas masakra poświęceń, a niebo nad naszymi głowami przestanie być niebieskie.

W takim właśnie czasie, gdy zagrożenie już widać, 'czecia erpe' zlikwidowała pobór do wojska!

W czasach, gdy poborowa służba w wojsku PRL i PRL Bis, była czasem zmarnowanym, więzieniem i poddaniem się degeneracji, oraz patologiom; w tamtych czasach obowiązkowa służba istniała, ale oczywiście nie miała powagi w narodzie, wśród młodych ludzi szczególnie.

W okresie, gdy polski patriotyzm i narodowy duch, znowu odradzają się do życia, służba wojskowa jest likwidowana!

Bo stajemy się coraz bardziej przygotowani na wojnę i walkę. Bo zmieniło się. Bo 'Klub Yuppies' i 'Rower Błażeja' nie zadziałały...

Za to zadziałał Rotmistrz Pilecki i 'Inka'!

Pomimo tego, iż zdrajcy i ostatnie szumowiny, jakie zawiadują Polską, nie chcą Polakom dać broni do rąk – duch narodu rośnie. On się budzi, czuje swą odrębność, niepodległość, pragnienie Wolności. Przecieramy oczy do wartości, odrzucamy nihilizm 'czeciej erpe', oraz jej żuli.

Dlatego, że nie chcą nam dać broni i dlatego, że gdyby teraz wprowadzono pobór, tysiące młodych ludzi z ochotą same zgłosiło by się do wojska...Dlatego trzeba pokojowo, lub siłą, odebrać władzę robakom, przywrócić możliwość samostanowienia w ręce narodu.

Możemy przegrać, lub wygrać kolejne powstanie. Możemy – tak jak pisał Sumliński o wersetach z Biblii.

Możemy, bo ani nie musimy, ani nie mamy czegoś zagwarantowanego w ciemno.

Na tym polega Wolność, ale czy my jej chcemy już teraz, to się okaże niebawem.

W mieście w którym mieszkam, zlikwidowano komisję wyborczą, która była zawsze! Mieszka tu pewnie ze 20, 30 tysięcy Polaków...Po co im komisja?

Po co im wiedzieć, skoro mogą nie wiedzieć? Po co im polskie ministerstwo spraw zagranicznych, skoro mogą mieć atrapę i też żyć!

Po co Polakom państwo, skoro mogą mieć atrapę i też żyć...?!

Po co światu Polacy, skoro 'mordowali Żydów' w 'nazistowskiej Polsce'...?

Po co Ci Wolność, skoro możesz być niewolnikiem...? I po co Ci świadomość, skoro możesz być głupcem...? I 'też żyć'!

                                                                                                               Optymista1930

KOMENTARZE

 • dokładnie myślę i czuję to samo
  Nasi umiłowani przywódcy - nadzorcy boją się broni w rękach Polaków. Histerycznie się boją. Maja nas za bezwolnych , tępych niewolników, a niewolnikom nie daje się broni do ręki. Tylko , że wielkimi krokami nadciąga wielka światowa zawierucha. Kto będzie chciał bronić tego całego niewydolnego , skorumpowanego , antynarodowego badziewia ? Czy homosie, dewianci , transwestyci na zasadzie parytetu też będą wcielani do naprędce wskrzeszanej armii ? Normalni mający kobiety , rodziny , domy mają przynajmniej elementarną motywację. Choć obserwując młode pokolenie dramatycznie upasione Big Mackami i uzależnionymi od wpisów na Facebooku i Twitterze z wtłoczoną "postępacką" świadomością nie przedstawia żadnej realnej grożby dla przeciwnika. Od trzech lat wywalają moje komentarze w których trąbię że Rosja się zbroi na potęgę, a "nasi" politycy tańczą wesołego oberka jacy to jesteśmy bezpieczni w NATO.
  Tylko czy NATO jest w stanie się samo obronić ?
  https://www.youtube.com/watch?v=Go0E_UyfT78&feature=related
 • Człowieku, co ty piszesz.
  Zastanów się.

  Po pierwsze.
  Polska nie ma najmniejszych szans w starciu zbrojnym z Rosją.
  Różnica potencjału gospodarczego, zasobów, terytorium, ludności, i siły militarnej jest przygniatająca - kilkadziesiąt razy, nie licząc broni strategicznej, a przecież ta ostatnia decyduje.

  Do czego zatem namawiasz?
  Do poddania się rzezi pod pozorem obrony - no właśnie obrony czego???
  Biedronki, Kauflandu czy Microsoftu i jego interesów????

  Jeśli przez 30 ostatnich lat demontowało się potencjał obronny i gospodarczy Polski, to jaki sens ma teraz bronienie się w obliczy pewnej klęski?

  No i jaka jest alternatywa??
  Wejdą i będą nas Rosjanie mordować????
  Po co? Przecież to jest przeciw ich interesom???
  Wejdą i będą nas niszczyć gospodarczo???
  Co zniszczą - ruiny gospodarcze, montownie i markety????
  Raczej rozbudują nasz potencjał, by pracował dla nich, choćby rolnictwo.

  Zabiorą nam ziemię???
  Przecież od 2016r. tej ziemi w dużej części zostaniemy pozbawieni na rzecz "inwestorów zachodnich", którzy za 20-30 lat zamienią ją w zatrutą pustynię.
  A nawet za okupacji stalinowskiej pozostawiono polakom prywatną ziemię.

  Po drugie.

  W jakim celu Rosja ma nas napadać???
  Mało mają ziemi, za duże zaludnienie, brak im surowców????
  Mamy jakieś wielkie bogactwa, na których brak oni cierpią???
  Mało mają kłopotów wewnętrznych i wrogów z wianuszkiem obcych baz rozmieszczonych do okoła ich granic???
  A może mają wielką zawodowa armię imperialną kosztującą krocie, która musi napadać, by się utrzymać???

  Ile dołożą do okupacji Polski???
  Bzdura kompletna.

  Rosja może nas napaść tylko i wyłącznie ze względu na własne zagrożenie spowodowane działaniem polskojęzycznych władz w Warszawie pod dyktando zagranicznych ośrodków władzy.
 • @AlexSailor 08:14:07
  Ja jestem Polakiem i wiem, że Polska ma dwóch wrogów - Rosję i Niemcy. I żadne pseudoracjonalne wywody tutaj, ani gdzie indziej, nie zmienią FAKTU że Polska ma dwóch wrogów!
  Rosja nie jest w ogóle racjonalna, a więc logiczne wywody nie mają sensu w tym ( w sumie to w żadnym na tym pojebanym świecie ) przypadku.
  Twoje defetystyczne ględzenie mnie śmieszy, gdyż wiem że Rosję spokojnie można pokonać, używając do tego narzędzi politycznych i militarnych.
  Laliśmy ich wcześniej, pobijemy i teraz...
  A Ty? Kim jesteś...?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031