Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
303 posty 232 komentarze

Optymista1930

Optymista1930 - Piszę co chcę, z kompromisami słabo.

Pozwólmy zerom wypalić się do cna!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

https://ostatniakohorta.wordpress.com/2015/06/14/pozwolmy-zerom-wypalic-sie-do-cna/

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

Kontynuacji nie było od roku 1944 i nikt prawie z żyjących, nie jest już w stanie pamiętać. 'Stare czasy' dla nas i starszych, to jest okres PRL, a przecież komunistyczne państwo było marionetką skierowaną wyraźnie i zdecydowanie przeciw Polsce. To nie było państwo polskie i nie jest nim także 'czecia erpe'. Dywagacje prawników/konstytucjonalistów obchodzą mnie nic. Prawne uzasadnienia są bełkotem.

Nie ma kontynuacji państwa polskiego, a coś co zbudujemy, ma być właśnie i dokładnie kontynuacją.

Potrzeba odciąć się i to konstytucyjnie, od wszelkich związków z drugą połową XX wieku i początkiem obecnego stulecia. Koniec. Kropka! Gruba kreska!...

Gruba kreska, ale nie zapomnienia, a pamięci. Tak by w przyszłości polska racja stanu i tożsamość zawsze pozostały oddzielone od racji bytu lokajów, targowiczan, innych państw. Takie jest zadanie na wszystkich płaszczyznach i jest nam do celu bardzo daleko niestety. Tyczy to kultury przede wszystkim.

 

Żeby powstało państwo polskie, dojść musi do gwałtownych zmian i – nie oszukujmy się – takich zawirowań, które z całą pewnością na Zachodzie, nazwane zostaną prześladowaniami. Tak, musimy odsunąć renegatów, oportunistów, ludzi bez sumień i serca, służących innym interesom za pieniądze bądź sławę. Oni przecież sami nie odejdą, no więc potrzeba nam wywalić na zbity ryj, wszystkich postpeerelowskich beneficjentów, małych i dużych układów związanych z edukacją, szkolnictwem wyższym.

Na pysk, albo do jakichś badań, ewentualnie pisania nudnych książek użalających się nad losem 'prześladowanego'. Może jakiś stary, postkomunistyczny borsuk, czy czerwona 'rusałka' dostaną za to od Zachodu nagrodę Nobla, albo Doppelkorna, lub paszport jakiejś gazety. My jednak nie powinniśmy na to zwracać uwagi, gdyż chwaleni przez wrogów Polski, są jej wrogami jak najbardziej.

Logika jest prosta i już nie starczy 'Wyborczej', by ludziom w głowach mieszać. Pakuj się Adam, zaraz lecisz 'drimlajnerem' do Tel Awiwu.

Jednak...Co z kulturą? Przecież tak wielu jest 'prostytutów' na dzisiejszej scenie, a jeszcze większa liczba zer, tak pomalowanych sprajem, by ta skorupka imitowała jakąś wartość.

Jak chcesz sobie zacząć zerować umysł to włącz telawizor.

Tam na pewno w ciągu minuty ujrzysz na ekranie jakieś zero. Zobacz sobie wiadomości, lub 'kabaret', czy może jakiś festiwal, albo serial...A może 'film fabularny' zbudowany na 'fabule' konfabulowanej na historyjkach z życia niedorozwiniętych umysłowo degeneratów – dewiantów. Taką wizję rzeczywistości ukazują Polakom zera, usadowione gdzieś na decyzyjnych stanowiskach.

Te zera potrzeba podsumować zerem w mianowniku – i wyzerować! Zero dostępu, zero decyzji, zero możliwości, zero wpływu, zero szacunku i – jak zawsze – zero ambicji!

Krzewicieli 'Kabaretowych Klubów Dwójki', 'piosenki biesiadnej', 'Victorów', 'Nike', 'Top Trendy', 'Telekamer' i festiwali w Opolu, Sopocie, czy Opener – wyzerować! 'Kultura' uwłaczająca pamięci mojej i Twojej babci, dziadka, oraz ich przodków! 'Kultura' bolszewicko – pegerowska! Wzorzec upodlenia, sycenia kompleksów, deprawacji i pustki!

'To wszystko nazywa się nic'! - że 'strzelę' poetą. To wszystko jest nic, zero. To nie jest kultura i to, bez żadnych wyrzutów można wywalić do kibla świadomości osobników pokroju 'Komorowskiego'. Niechże ten organizuje sobie co roku festiwal prymitywnych dziwek, nic wspólnego nie mających z kulturą; w Budzie Ruskiej dajmy na to...

'A my nie chcemy uciekać stąd...' - znowu poetą...My ani nie chcemy, ani nie naszym udziałem będzie ucieczka. To oni mają stąd uciekać, a najlepiej wypierdalać!

Co chcę powiedzieć tym porannym tekstem...?

To, że gdy powstanie wolna Polska – a będzie to IV RP ( tak, tak, dokładnie! ), trzeba będzie wyzerować wszystkie festiwale. W Opolu, Sopocie, etc. Odciąć się od tego syfu... - jak mawiała taka jedna, co chwilowo przynosi wstyd w Brukseli.

Ten syf naprawdę jest syfiasty, dlatego całą tożsamość na poziomie kultury masowej trzeba nam będzie budować całkowicie od nowa. Zero kontynuacji!

Żegnaj Doda i Margaret! Na razie Mrozu! Marylaaa...! - już czas! Na Brackiej tak pada deszcz, iż czasem się wydaje że to uryna – dlatego nie wychodź już z chaty Turnau. Siedź cicho w swej gustownej marynarce. Niech ci fortepian nadal służy za sztuczny atrybut wrażliwości i poetyckości.

'Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma...' - dlatego wysyłamy panią Górniak i jej byłego męża – kokainistę/mordercę, w drogę do Pacanowa. Jak najdalej od masowego przekazu!

Nie wysyłamy i nie odbieramy już żadnych paczek dla suczki pani Kory, a samą panią Korę rugujemy z kory mózgowej. Bo i strata jest żadna, zysk zaś napawa lekkością!

'Ruch, magnetyczny ruch, ściana, przy ścianie!' Ruch w jedną stronę pani narkomanko/deprawatorko. Bilet, może jeszcze nie do Yumy, ale na pewno w jedną stronę. I żebym cię pod telewizją więcej nie widział!

No dobra, nie będę wymieniał, ale chcę byście wiedzieli, iż WSZYSTKICH udziałowców wielkiego kabaretu deprawacji i ogłupiania, powinniśmy wysłać do izolatki. Niech sobie tworzą dla siebie. Wówczas okazałoby się jacy to są 'twórcy', gdy pozbawieni dostępu do kraniku z pychą i pieniędzmi, nagle by stwierdzili, że się już 'artystycznie wypalili'. Pozwólmy im się wypalić na pył...Choć nie ma tam żadnych burz emocji – jak u Wysockiego i jego żarzących się kamieni – pozwólmy zerom wypalić się do szczętu.

Zero festiwalu w Opolu! Zero w Sopocie! Zero Openera! Zero 'biesiad' i 'kabaretów'! Kultura od nowa. Mielimy czas, obracamy kalejdoskop. Jest rok 1939. Polska jest!

Chcesz coś powiedzieć? Coś czujesz? Coś Cię wzrusza? Coś gnębi? Tyle jest środków wyrazu, tylu wartościowych ludzi. Oni, gdy przyjdą, pokażą nam różnicę pomiędzy kulturą, a burdelem. Pokażą wartość, która z założenia jest większa od zera. System zero – jedynkowy. Zera na swoje miejsce, czyli w niebyt...

 

                                                                                                                 Optymista1930

 

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }a:link { }

P.S.

Zawsze mówiłem, że nie jest to muzyka, bo nie jest. Jednak tzw. polski rap, czy hip hop, jest konsekwentnie pomijany, całkowicie przemilczany, tak przez główne media, jak i tzw. radiostacje radiowe bardziej niszowe. Dlaczego...? A jak myślicie...? p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }a:link { }

Bo podziemny hip hop nie promuje pustki, dewiacji, nałogów, nihilizmu, multikulturowego zagubienia...

Promuje za to – i to całym sercem! - patriotyzm, wartości, wiarę w Chrystusa, sport, odwagę, przyjaźń i ambicję budowania dobrej przyszłości.

 

Ludzie może nie tworzą tym muzyki i nie jest to moja ulubiona forma przekazu, natomiast z całą pewnością te chłopaki tworzą treść, która jest rzeczywiście szczera i naprawdę antysystemowa...w sensie takim, że antyukładowa.

Zera chcą zamilczeć, a więc polecam to, zamiast Szpaka, Perfectu, Eneja i całej reszty familii zer.

https://youtu.be/2tGWWXXFs34

KOMENTARZE

 • Fajnie
  Ale jak się Ksiądz Dobrodziej nie zgodzi na takie zmiany, to co? Jak Pan to przeprowadzi?
 • Autorze........
  Nie wiem coś pan ćpał lub się na wdychał ..

  Ja bym proponował wszystkich wysłać na emigracje ...by twoje prawdziwie Polskie NASIENIE dało początek krainie szczęśliwości ...
  A , poszukaj do tego tej właściwej drugie połowy , bo puki co , to możesz tylko ręką po machać by się uszczęśliwić ...powodzenia ..
 • @fabi 11:52:02
  Taki jest właśnie efekt i taka mentalna wizualizacja 'bezprizornych' 'czeciej erpe'. Bez komentarza więcej, heh...
 • @Optymista1930 13:00:05
  To jest trudno komentować . To co proponujesz to utopia , piękna jak sen i nie realna .
  Coś takiego już na świecie realizują , słyszysz to ciągle i odczuwasz w swoim otoczeniu .
  Tak tylko oni mają religię ,kasę i siłę .
  Przepraszam , widzę że Cię uraziłem ,a chodziło mi , aby sprowadzić Cię na ziemię . Między marzeniami a rzeczywistością jest głęboka przepaść.
  Marzenia jak mówią nic nie kosztują i nie bolą , rzeczywistość jest z reguły bolesna .
  Z drugiej strony, by coś osiągnąć trzeba mieć marzenia ,więc widocznie nie potrzebnie się Ciebie czepiam .
  Myślę ze przeprosiny przyjąłeś .... miłego dnia ,czas odejść miejsca uzależnienia ..
 • Popieram w całej rozciągłości...
  Żal mi "d. ściska" jak to się mówi, kiedy widzę Laskowika w drętwych już kawałkach, gdzie artyści muzyczni czy operowi czepili się tego listonosza i opowiadają jakieś śmieszne historyjki....
  No rozrywka tvp 2 to jest po prostu ... kryminał, a nie sztuka.. naprawdę te opola i tak dalej... Słowa bez treści, nie sztuka, tematy drugo trzecio czwartorzędne..... a to wszystko "gwiazdy"... gwiazdy od niemyślenia... gwiazdy od zgiełku i szumu, nie mające nic do powiedzenia czy zaśpiewania.. Pokłosiem gospodarki i stanu polski jest to nasze spojrzenie na rozrywkę: w czasie kiedy w pl giną ludzie, taka "rozrywka" robi się jakąś kolaboracją systemu. Młynarski, kto tam jeszcze, cienko śpiewa, cienko antysystemowo.. chłopcy radarowcy i wszystko? Tyle można? Trochi, panie Młynarski, cienko...
  Ostatnio wygląda, że kabarety "satyryczne" zajarzyły, że zamiast satyry produkują ciepłe kluski... i coś przepuszczą "krytycznego"... a tak naprawdę nie chce się tego oglądać, bo zachowania jak z "Sienkiewicza".. przeklinają, obrażają, to nie kino, nie telewizja, a goebelsowska tuba propagandowa, gdzie mają dać "przekaz"... ciekawe ilu z tych kabareciarzy sprzedawczyki z natury, czy po prostu wyciągnęli uszy, skąd wiatr wieje, i dali po autocenzurze..
  Przepłacacie, ludzie, za płyty "gwiazd".. to nie gwiazdy, tam nie ma ognia, tam nie ma niczego... Popieram artykuł Optymistyczny w całej rozciągłości, 5 gwiazdek, jak można było dać mniej, oto zagadka natury... pewnie ten konformistyczny łepek: jedzie po naszych "gwiazdach", to walniemu mu minusa, niech ma.. a że prawdę pisze? Tym gorzej dla prawdy... Jak za ten tekst można dać mniej jak 5. Kukiz ładnie napisał, jeden bard w tv czasem z rzadka puszczany po 22 też mu się uda co stworzyć, a reszta luje i sprzedawczyki.. tak panie Laskowik.. albo pan mówisz otwarcie o bombkach, albo teraz, przy tej biedzie w polsce, jesteś tam pan, gdzie stało zomo... wybieraj pan, albo pan narozrabiasz i zdejmą pana z anteny, albo będziesz odbierać w kasie swoje judaszowe 30 złotych.... Weź pan coś z tą rozrywką zrób.. Dawno dawno temu, byle błazen potrafił królowi przygadać tak, że mu w pięty poszło. A pan, świadom historii, i tego, że wieków parę minęło, że jest profesjonalizm? Co, ciszej nad trumną? Nie mogę na was, "komicy" patrzeć... robi mi się zwyczajnie niedobrze.
 • @nocny gryzoń 17:21:10
  myślę że ten bunt spłaszczono strzelaniem do rolników, fotoreporterów, i biciem ludzi na marszach.. niezupełnie ten bunt umarł za raty... ludzie są może głupi, ale nie tak do końca, jak widzą że do nich się strzela to mówią sobie zwyczajnie: wystawiać mi się na kule "policji" (zomo nowsze wydanie) nie opłaca się.. W tym trochę pewnie tego, że w narodzie duch tak zdechł.. a druga sprawa, naród zasługuje na niezłe manto.... jak to śpiewają w piosence "jeden grzech".....
  TAk że spora "zasługa" policji (ubecji) w tym, że zamiast demokracji mamy kupę....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031