Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
303 posty 232 komentarze

Optymista1930

Optymista1930 - Piszę co chcę, z kompromisami słabo.

Kto ma wierzyć, ten wierzy...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

https://ostatniakohorta.wordpress.com/2015/10/04/kto-ma-wierzyc-ten-wierzy/#more-2640

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

Kto ma wierzyć ten wierzy. Kto ma wiedzieć ten wie. Nie większość światem rządzi, ale i nie większość świat zmienia na lepsze. Z Bożej Łaski, jeden, samotny człowiek, jest w stanie w pojedynkę stanąć przeciw wszystkim siłom zła z piekła – i wygrać!!!

Tak jak np. to zrobił proboszcz Jan Maria Vianney, Święty i patron wszystkich kapłanów. On, sam słaby i dodatkowo wcale nie jakiejś wielkiej inteligencji ( miał wielkie problemy z dostaniem się i ukończeniem seminarium! ), postawił diabłu bezlitosne warunki.

Tak mu je postawił, że zły zawył z bezsilności, mówiąc do Świętego: 'gdyby trzech takich jak ty było na świecie, już teraz bym przegrał!'

Kto ma wierzyć, ten wierzy i kto ma wiedzieć, ten wie.

Czasy nie zmieniają się, tylko dekoracje wokół nas są inne. Czasy się nie zmieniają, warunki wciąż mamy takie same. I nie jest tak że 'dziś już inne czasy', lub 'teraz to niemożliwe – inne czasy'. Warunki mamy takie same i taki sam wybór...

Wybieraj Dobro, lub zło. Dobrem nie jest karmienie swojej własnej pychy, ubieranie w jego szaty czynów płytkich, przyziemnych, lubieżnych wreszcie. Ni to Miłość, ni Dobro...

To tylko nasza pycha sycona skrycie przez szatana.

Na tej pysze klecimy z gówien swoich słabości, śmierdzącą lepiankę, którą nazywamy rzeczywistością...lub 'nowymi prawami'.

Gry słów i dialektyki, dziś mają już miliony wariacji, a wszystko to tak głupie, smutno śmieszne i puste, że nie wiadomo, czy śmiać się, czy...

Lepiej modlić się.

Człowiek ( każdy! ) może być i zostać świętym, wszystko zależy tylko od nas. Od Ciebie. To co wartościowe jest trudne, a to co brudne i durne, jest łatwe.

Ludzie tyle wieków głowili się, a teraz – jako szczyt ludzkiego ducha i oświecenia – mają śmieszną czelność poddawać innym za wzorzec życie bez Boga. Tym się chełpią, nie widząc jak śmierdzą i jak ich gnijące dusze wyją do przywoływanych demonów...Oni tego nie widzą, a zły działa w taki sposób, że systematycznie i metodycznie, używając miliona słów o miłości, dobru, szczęściu – czyni zło i nienawiść.

Świętość jest trudna i prosta. Trzeba 'tylko' wyrzec się siebie i swych doczesnych ograniczeń. Wtedy Bóg Daje siłę i aureolę nad głową. Wówczas – biorąc drzewce Krzyża na swój własny kark – wstępujemy do prawdziwego życia...

Z którego większość drwi, śmieje się, rechocze, nie wierzy!

Większość nie zmieni świata i większość jest dziś tak daleka od Prawdy, jak Wałęsa od wygrania maratonu w Bostonie...albo dalej jeszcze.

By być człowiekiem w pełni, trzeba mieć tę siłę i łaskę, by podnieść się do samodzielnego myślenia i percepcji świata. To myślenie i percepcja, wiodą każdego oczywiście ku Bogu, natomiast głupstwa sprzedawane większości, mówiące o 'równości', poprawności', 'tolerancji' ( wszystko po to, by ludzi de facto zniewolić ), są paszą z ekranów, obficie podsypaną kolorowym i pozornie atrakcyjnym, grzechem.

Większość to kupuje bez refleksji i to się nazywa niewolnictwo. I to się nazywa też złą drogą, czyli potępieniem. Celów, metod, rezultatu. To jest złe użycie wolnej woli i to jest pycha podniesiona do potęgi większej, niż instynkt samozachowawczy.

Taką głupotą rażą dziś i okrutnie już męczą, wszelkie środowiska lewicowe Europy zachodniej. Ich ewidentny idiotyzm zmusza człowieka myślącego do odwrócenia się na pięcie i postępowania dokładnie odwrotnego, niż zalecane przez tych 'mędrców'.

Tak więc słuchaj...

Pójdziesz sam i nie będziesz się oglądać na krzyk tłumów, na oburzenie, obelgi i blask ekranu. Prawdę poczujesz, bo ona jest jak życie. Czujesz ją – żyjesz!

Po co żyć bez Boga...?

Doprawdy, lepiej byłoby się w ogóle nie urodzić ( co tyczy szczególnie, nie 'innowierców', ale właśnie postchrześcijańskich odstępców ) niż odrzucić Boga.

Którym Jest Jezus Chrystus!

Dziś rzucają nam na ekrany to całe ścierwo występku i nieprzyzwoitości. Plują z głośników i chcą zmusić, by parszywe odchody szatana ( pod postacią 'nowych idei', 'nowego, lepszego świata” ) uznać za wartość...

Kto ma wierzyć ten wierzy i kto ma wiedzieć, ten wie!!!

Polecam sobie i Wam, modlitwę o łaskę naszej, własnej świadomości, oraz modlitwę za bluźnierców i totalnych odszczepieńców, sługów szatana, w rodzaju tego byłego księdza, pederasty, który to badajże wczoraj 'zaorał' puste mózgi lewactwa kolejnym bezczelnym grzechem.

Módlmy się.

Nie potrzeba tu dużo mówić, zaś polemiki z diabłem nie są nam dozwolone. Z głupimi ludźmi zaś...Ich przekonać może tylko Prawda z Bożej Łaski.

Mówmy więc Prawdę, zawierzajmy idąc drogą prostą – a jakże trudną zarazem.

Kłamcy kłamią, deprawatorzy deprawują, bluźniercy bluźnią, a głupcy nie myślą.

Polecam Wam książkę, którą czytałem kilka razy, o Świętym Janie Marii Vianneyu p.t. 'Święty i diabeł'. Historię Proboszcza z Ars o Niebie na ziemi, pamiętajmy, niech nas niesie.

Smutną i godną pożałowania, zakłamaną historyjkę byłego księdza, teraz chłoptasia – zapomnijmy.

Kto ma wierzyć, ten wierzy i kto ma wiedzieć, ten wie!

Ktoś powiedział nam kiedyś: 'Nie lękajcie się!!!'. Proste! :) Bać się...? Z taką Siłą za plecami i w duszy?!!!

Dziś zamyśliłem się głęboko i jeszcze głębiej wzruszyłem – w kościele. Pod koniec mszy kapłan z organistą zaintonowali:

 

Jeden chleb, co zmienia się w Chrystusa Ciało,
z wielu ziaren pszenicznych się rodzi.
Jedno wino, co się Krwią Chrystusa stało,
z soku wielu winnych gron pochodzi.

Jak ten chleb, co złączył złote ziarna,
tak niech miłość złączy nas ofiarna.
Jak ten kielich łączy kropel wiele,
tak nas, Chryste, w swoim złącz Kościele.

O Pasterzu, zgromadź w jednej swej owczarni,
zabłąkane owce, które giną.
W jeden Kościół zbierz na nowo i przygarnij,
byśmy jedną stali się rodziną.

Jak ten chleb, co złączył złote ziarna,
tak niech miłość złączy nas ofiarna.
Jak ten kielich łączy kropel wiele,
tak nas, Chryste, w swoim złącz Kościele.

Na ramiona swoje weź, o Panie,
tych, co sami wrócić już nie mogą!
Niechaj zjednoczenia cud się stanie,
prowadź nas ku niebu wspólną drogą.

Jak ten chleb, co złączył złote ziarna,
tak niech miłość złączy nas ofiarna.
Jak ten kielich łączy kropel wiele,
tak nas, Chryste, w swoim złącz Kościele.

'...tych co sami wrócić już nie mogą!'

Za nich się módlmy!

'W JEDEN KOŚCIÓŁ ZBIERZ NA NOWO I PRZYGARNIJ'!!!

 

'Bądź wierny, idź!' -...

Słuchajcie...poezja to też Prawda! Nie ma jej bez Prawdy, bo bez niej niczego nie ma...

 

                                                                                                                  Optymista1930

 

KOMENTARZE

  • tak
    "Kto ma wierzyć, ten wierzy i kto ma wiedzieć, ten wie!"

    Jest przekaz, dobry przekaz.

    Pozdrawiam,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031