Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
303 posty 232 komentarze

Optymista1930

Optymista1930 - Piszę co chcę, z kompromisami słabo.

Czyńcie swoją powinność!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

https://ostatniakohorta.wordpress.com/2015/11/21/czyncie-swoja-powinnosc/

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

'Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy' – śpiewał w natchnieniu Marek Grechuta i miał głęboką rację. Z jego tekstu biła radość i wiara, optymizm i pewność sensu tego życia. Tak więc, dni których jeszcze nie znamy, a więc przyszłość, są ważne – no bo jakże mielibyśmy żyć i po co, bez tego priorytetu przyszłości.

Przyszłość to poszanowanie samych siebie, bo dla kogo cokolwiek czynimy, jeśli nie dla własnych dzieci, przyszłych pokoleń. Kogo mamy nauczyć przeszłości, dla kogo przechować, jeśli nie dla tych co po nas.

Dni, których jeszcze nie znamy jednak, trzeba umieć sobie zorganizować. Tak jak to mówił 'Wielki Szu' – 'szczęście trzeba umieć sobie zorganizować'. Trzeba mieć więc plan na zarządzanie teraźniejszością, na tyle dobry, by przyszłość okazała się szczęśliwa i pożyteczna.

Tak się złożyło w Polsce, że ostatnie 8 lat ( choć właściwie to wiele więcej ), to jest ta przeszłość, która fatalnie wpływa na wszystkie wymiary czasu i bytu w naszym kraju. Niestety, dla niedorozwiniętych duchowo szabrowników, którzy właśnie oddali władzę, pojęcie przyszłości zamykało się w zapewnieniu dostatniego bytu sobie i swym pociotkom, oraz bezkarności. Tak praktykowano prawo, by to karało tylko pragnących zmiany chorego status quo; pod żadnym zaś pozorem nie dotykało 'burków'.

 

Teraz sprawa jest tego typu, iż ewidentni przestępcy, złodzieje, zbiór wszelkich negatywnych cech ludzkich, drą się, bronią łapami i kopytami...i ekranami, szpaltami, przed skutecznym wpływaniem polskiej władzy na przyszłość całego narodu. 'Burkom' się wydawało, że to już tak zawsze będzie i że ich słomiane łby już zawsze będą pod parasolem, tak by nic na nich nie spadło w drodze z limuzyny do drogiej restauracji, czy burdelu. 'Burkom' została przedstawiona inna perspektywa, a sekwencja wydarzeń przyspiesza.

Kroki na korytarzu, dzwonek do drzwi, obcy samochód...Wszystko to, bardzo stresuje ich dziś, bo kto wie, czy to akurat już nie po nich...Oni dziwią się, że za zbrodnie może nastąpić pokaranie, my zaś, niekoniecznie musimy wcielać się w rolę psychologów, wyjaśniających niedorozwiniętym 'tajniki' normalnego życia i moralności.

Kradłeś ? Będziesz siedział. Oszukiwałeś, zdradzałeś, obrażałeś...?...Ja wiem, przez ostatnie lata, jedyne, czego można się było spodziewać za takie zachowania, to nagroda, przynależność do złodziejskiej 'elity', bezkarność i jeszcze do tego splendor. Teraz jednak będzie inaczej, gdyż rządy Prawa i Sprawiedliwości, mają skutkować prawem i sprawiedliwością.

By odpowiedni sprawom nadać bieg, potrzebni są ludzie. I choć bezczelne, sowieckie wręcz złodziejstwo pleniło się jak chwast przez lat wiele ( vide, bardzo wymowny przykład zuchwałego złodzieja 'Komorowskiego' ), nie znaczy to, iż nie ma w Polsce ludzi uczciwych i ideowych. Są tacy i oni teraz wkraczają do akcji, co wywołuje myśli samobójcze u złodziei. Ja się z tego cieszę i chyba Wy też...?

Fachowcy, specjaliści nie tylko od kur, z gotowym planem i sztabami ludzi nieprzekupnych, już działają. Powinniśmy ich wspierać i stawiać za wzór! To są bohaterowie naszych czasów, bo to oni wysprzątają nam teren tak, że będziemy mogli budować Polskę dla Polaków. Wolną, prawą, sprawiedliwą, spokojną, przyzwoitą, bezpieczną i dostatnią. Niepodległą.

Cześć i Chwała Bohaterom przeszłości, oraz wielki szacunek tym, co dziś bez strachu karczują chwasty, przywleczone ze wschodu wiele lat temu. Rozsadniki tych chwastów rozpleniły się nowymi pędami – po mediach, polityce, kulturze, biznesie. Trzeba im podciąć korzenie, a jak trzeba to wypalić ogniem! I niech skwierczą, wyją, syczą!

Specjaliści nie tylko od kur, a mówiąc szczerze to wcale nie od kur, czekali przez lata na możliwość wykonania pracy – tak jak my czekaliśmy; pozwólmy im działać...Antoni, Mariusz, Zbigniew – czyńcie swoją powinność Panowie :) My tego sobie właśnie życzymy!

 

                                                                                                                Optymista1930

KOMENTARZE

 • Gonić tę zarazę!!
  Jakie to miłe jak skwirczą , aż się dusza raduje!! Tyle lat na to czekałam!
  :)
 • :))))))))))))))))))))))))))))))-Chcesz Michnika przyprawić o atak serca? -A tak mu się już sielsko żyło z "człowikami honoru..."
  „Dziś w Polsce, gdy ktokolwiek słyszy dzwonek do drzwi o szóstej rano, to — inaczej niż w sławnej deklaracji Churchilla — nie ma żadnej pewności, że jest to mleczarz”
  -- Pisał w 2007 roku Adam Michnik strasząc wizją państwa totalitarnego po powtórnym zwycięstwie wyborczym PiS. Dobre, bo jakoś w latach 2005-2007 tego terroru rodem z Robespierre'a nie było, polityczne gilotyny nie były stawiane, stosy z przeciwnikami PiS nie płonęły, a pod redakcję „Gazety Wyborczej” też nikt bomby nie podłożył. Dziś jednak przepowiednie przyjaciela „ludzi honoru” o tym, że o szóstej rano to wcale nie musi być mleczarz, mają szanse się spełnić.-:)))
 • Przerażony Michnik u Lisa: Budapeszt w Warszawie? "Mam ...
  wpolityce.pl/.../228477-przerazony-michnik-u-lisa-bu...
  Translate this page
  Jan 5, 2015 - pieklił się Michnik, zaciągając się elektro... ... chcemy państwa niedoskonałego, które ma potknięcia, ale o 6:00 rano dzwoni tylko mleczarz… ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------https://www.google.ca/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0ahUKEwjo7JnWgqLJAhUKqB4KHU0XABIQFgg2MAM&url=http%3A%2F%2Fwpolityce.pl%2Fpolityka%2F228477-przerazony-michnik-u-lisa-budapeszt-w-warszawie-mam-nadzieje-ze-to-marzenie-scietej-glowy-oni-chca-nam-zafundowac-panstwo-strachu&usg=AFQjCNGdpcndRChGIovgIWndzxyRCJrndg&sig2=oJbsAzLimWRXFSMkIiGbNw
 • @moher 18:30:28-Tu kolejni wystraszeni. -Żyć się odechciewa...-:))))))))))
  http://disneyland.neon24.pl/post/127497,koniec-pogody-dla-cwaniakow
 • Non, kurwa, possumus...
  Pan sobie pewnie sprawy nie zdajesz, Optymisto, że lekkomyślnie i z głupawą beztroską zdrajców naszej Ojczyzny ułaskawiasz. Za przestępstwa na umęczonym naszem Narodzie popełnione do więźnia się nie wsadza, gdyż narodową zdradę lub zdradę stanu karze się karą najwyższą.

  Do więźnia można by sołtysa u nas na wiosce wtrącić, bo niedobry bimber pędzi i drogo sprzedaje a w dodatku zagraniczne auta na parkingach przy A4 okrada, nawigacyjne przybory z konsoli wyłupując. A i jego, jeśli już by do karceru miał iść, to na krótko ino, bo wszak chłopisko na rodzinę zarobić próbuje a te auta rozkradane, to i tak niemieckie.

  Nie, panie Optymisto, tak łatwo ustępujących bandytów z rządu nie wypuścimy. Naród krwi łaknie i sprawiedliwości i jeśli te pańskie pisiury cośkolwiek warte są, to od czystki zacząć powinny. My tutaj, na jednostce, ostatni już chyba paladyni w naszej konającej Ojczyźnie, gotowi jesteśmy i chętnie do krwawej roboty się przyłożymy. Paliki mamy dobrze naostrzone, pod wiatą leżą w stągach, aby nie namokły, a i linki holownicze, dobrze tawotem nasmarowane, znajdą się w większych ilościach.

  Tuska trzeba koniecznie z zagranicy sprowadzić i zgładzić, a i większą część ustępującego sejmu na Warszawie, miejscu, gdzie psiekrwie owe zdradę swoją czyniły, nadziergać po dwóch na palik a co pomniejsze sztuki litościwie obwiesić. Nie ma tak dobrze, żeby po więźniach się żydowskie i kacapskie sługusy pochowały. Gdy pierwsza jucha na stoliczną ulicę pociecze, gdy pierwszy wisielec szczyną swoją i gównem ociekać zacznie, wtedy owszem, panie Optymisto, przekonamy się do ekipy kurdupla i obdarzymy go naszem szacunkiem...
 • @Pan podporucznik 19:13:46 -Pan porucznik
  Sienkiewicza uwielbia i wachmistrza Luśnię chce naśladować paliki ostrząc? -Ah, ci wojskowi. -Nie wystarczyłby Panu zwykły pluton egzekucyjny? _no, może pętelka, bo zdrajcy nie mają zdolności honorowej. -Chyba nasza obecna cywilizacja od nas czegoś wymaga....? -:)))))))))))))
 • @moher 19:38:25
  Co było dobre dla dziadów naszych, dla nas złem być nie może. Poza tem, cywilizacja nasza miłosierdziem katolickim słynie, a te nam nakazuje, by skazańcom sposobność dać do win odkupienia. Kula szybko leci, w tym czasie szechter czy inny sztolzman piardnąć nawet nie zdąży, a co dopiero za przestępstwa swe straszne pożałować.

  A na paliku to i owszem, kilka godzin taki podryga, powyje sobie, drogę do sumienia swego może w ostatniej chwili żywota swego nędznego odnajdzie, jak ten Łotr Dobry, któren też wszak nie od razu skonał. A pan, moherze, to okrutnik wielki jesteś, ostatniej szansy nawrócenia i pokuty zbirów sowieckich pozbawiając. To nie nasza cywilizacja jest, ino jakaś inna...
 • @Pan podporucznik 21:53:12 -Zwracam honor Panie poruczniku!
  -Że też mnie zaćmiło, tak, tradycja to źródło naszej ciągłości, a i o zbawieniu nie pomyślałem. łotr ze mnie wielki, ale myślę, że Pan mi wybaczy pochopny osąd. -:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031