Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
303 posty 232 komentarze

Optymista1930

Optymista1930 - Piszę co chcę, z kompromisami słabo.

Pomylenie - uwaga na sztuczki!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

https://ostatniakohorta.wordpress.com/2015/12/26/pomylenie-uwaga-na-sztuczki/

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }a:link { }

Świat jest całkowicie ślepy i pozbawiony rozumu, a w związku z tym ulega złu, które mu się jawi dobrem. Błyskotki to nie klejnoty, choć świecą podobnie. Dzisiejszy świat ma za dużo blasku, a za mało światła, stąd Pomylenie.

Człowiek żyjący w sobie i ciszej zewnętrznie, ma więcej możliwości duchowego rozwoju, a przede wszystkim słuchania, rozmyślań, rozumienia.

To rozumienie nie zawsze musi być wyprowadzone wzorem, bo i nie tylko na ludzkich zmysłach jest świat zbudowany...Co by nie mówić, nie wiemy jak on jest zbudowany, gdyż odbieramy tylko przy pomocy naszych, ograniczonych zmysłów.

Tak wiem, są tzw. 'amerykańscy naukowcy' ( którzy mogą być równie dobrze naukowcami chińskimi, niemieckimi, ruskimi, czy innymi, lub wręcz 'naukowcami' ), tłumaczący wszystko, brukający świętości, w sposób nie znoszący sprzeciwu, nie dopuszczający pomyłki.

To są ci wszyscy od 'kodów Da Vinci', efektów cieplarnianych, ewolucji, 'kiedy dokładnie urodził się Jezus' – Jednym słowem kretyni, profani, biedni potępieńcy.

Oni są jednak sztandarowym głosem głupoty, która ubrała się w szaty świadomości. Tak świat ten płynie...że czasem już nie śmiem śmiać się z jego hipokryzji, gdyż po prostu może jej tam nie być. Skrajny brak rozumu wszak, nie potrzebuje żadnych specjalnych kłamstw, ponieważ wierzy bezkrytycznie każdej bzdurze.

W każdej sferze życia kretynizm odcisnął swoje piętno, a każdy kretyn dumnie obnosi się z kretynizmem, demonstrując go jako mądrość.

Ja sobie po swojemu, 'zza zasłony' obserwuję te symptomy i wcale już ani nie dziwię, ani nie domagam kontaktu z ludźmi – wiem co powiedzą, gdy im powiem to i owo...więc nie powiem.

Nie dlatego że się uważam za mądrzejszego ( po prostu nie jestem ślepy całkowicie ), ale że zrozumiałem, iż swój czas na tej ziemi, każdy powinien starać się spożytkować jak najlepiej.

No fakt, że jest to problem percepcji – dla jednego 'jak najlepiej' to jest pracować jak najwięcej, jak najwięcej zarobić, 'by było jak najbezpieczniej', lub jak najwygodniej; inny...

…..................................................................................................................................................................

Co inny...? Kto inny...? Uspokój się Goły! Pomyśl: Czy jacyś jeszcze ludzie na tej ziemi chcą żyć inaczej, niż materialnie i medialnie...?

…..................................................................................................................................................................

Cooo?...Co to był za głos...? Nie wiem – może rozsądku...

Aaaa, chciałem napisać, że inny ktoś zajmie się może rozwojem duchowym i w tym dostrzeże wartość, tylko że taki rozwój jest dziś możliwy tylko w opozycji do świata, bo przecież nie przy pomocy tych wszystkich ekranów, planów, przekaźników, spisków, manipulacji.

Resume: Chcesz żyć godnie – świat Ci nie pozwoli na to.

A jeśli chcesz żyć wygodnie – nawet w sensie wewnętrznego komfortu – możesz spokojnie łykać te wszystkie ściemy, jakie nam system ( to znaczy diabeł ) przygotował za pułapki.

One są wszędzie, właściwie tylko w swoim sercu możesz ochronić miejsce dla Boga, Miłości, Dobra, Prawdy – czyli Boga; wszystko inne jest zainfekowane.

Walczymy o naszą ułudę szczęścia na tym padole, ale przeważnie walczymy z zawiązanymi oczami, albo się nam wydaje że walczymy. Tu i teraz, na naszych oczach ( widzisz przedstawienie, nie widzisz gry – 'Wielki Szu' ) rozgrywa się akt ostatni tej walki biblijnej Dobra ze złem.

Dobro Zwycięży, tyle że nie wiem, czy pod pozorem walki ze złem, większość ludzi za tym złem nie pójdzie, skacząc w otchłań...? Codziennie wiele jest przykładów podstępów i forteli, jakie – w sposób nawet średnio inteligentny – są zastawiane przez szatana. Patrzcie:

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, 2016.

Sam wiem i bez żadnych linków, że atak antychrystianizmu nastąpi poprzez manipulacje i kłamstwo; wiem w związku z tym, że nie przyjdzie zły na ziemię mówiąc: jestem zły z piekła i przyszedłem wam na zgubę ludzie. Nie – on przyjdzie ubrany w szaty boskie, a jego wysłannicy już od dawna/zawsze przygotowują kłamstwem drogę...

Ekran – to jest to, co nas gubi na potęgę...oraz płytkość wiary ( tu o wierzących ), lub wiary brak. Nie ja będą sądzić pogan, ateiści zaś, sami jakby się skazują, natomiast gra kręci się teraz o oszukanie wierzących chrześcijan. I znowu – nie piszę tu nic o 'kościołach' innych niż Rzymsko Katolicki, tu sprawa jest podobna jak z ateistami: ich już dawno oszukała pycha, zaś Luter z przybitymi do drzwi Katedry 'tezami', zaprzedał całe narody kłamstwu.

Owszem, piszę dłużej, gdyż do czegoś akurat zmierzam.

Na podstawie mojej percepcji, uważam że wściekłe ataki na Kościół Rzymski trwające od lat, nie są niczym dziwnym. Z różnych ( niby ) pozycji, jest ten Święty, Powszechny i Apostolski Kościół napastowany. Piszą by się zmienił, zreformował, 'współczują'...dręcząc zarazem, mordując, poniżając! Każdy przybłęda pseudo religii, może w dzisiejszym świecie wszystko i nikt słowem się nie zająknie, tylko Kościół Katolicki jest ten zły. Przyczynek wszelkiego cierpienia, zacofania, udręk. Ten Kościół jest taki straszny dla świata, tak nie do przyjęcia...Żyjecie tu i teraz, czytacie – wiecie co mam na myśli.

No to – myśli legion sług szatana – jak Go zniszczyć? Jak upodlić? Jak poniżyć? Jak zdeprecjonować, postawić na marginesie...? I znowu: ekrany, media, filmy: siać wątpliwości, pomawiać, szkalować pseudonaukowo, drwić, wyśmiewać, trywializować – tłuką popkulturowym młotkiem do głów pustych...Nie ma już normalnych kin i produkcji filmowej i nie zna świat prawdziwych poetów. Umarło malarstwo, muzyka jest skowytem z piekieł. Popkultura wierci nam dziurę w sercu, pozbawia ciszy, tak byśmy nie mogli już usłyszeć Prawdy...

Dobrze już, powiem: Używam tylu słów, bo ciężko jest mi powiedzieć tą wątpliwość, która w sumie jest nawet nie prawie...a może prawie – pewnością.

Osobiście i personalnie, mam nieodparte odczucie, iż obecny Papież Franciszek, jest nie do końca sługą Bożym...

A jeśli nie do końca, znaczy wcale...

Katolik jest winny posłuszeństwo więc jestem posłuszny, ale nie zwalnia mnie to od odczuwania Dobra i zła, Prawdy i kłamstwa w tym świecie. Modlę się za Papieża na mszy.

Medialny Papież witający się z wiernymi na Placu Św. Piotra ( po wyborze ) słowami: 'dobry wieczór', a żegnający 'smacznego obiadu', czy coś takiego...

Ten jest przecież tylko podsumowaniem pewnych procesów, które wszędzie mają miejsce. Czy ja kogoś oskarżam? Nie, nikogo personalnie. Wiem natomiast, że zły wejdzie do Kościoła, bo bez próby zniszczenia jego 'misja' nie ma sensu.

I tak nie ma, ale cóż Ci z tego Człowieku przyjdzie, skoro ostateczną klęskę diabła, Ty obejrzysz z piekła!

Także widzisz, walka trwa tylko i wyłącznie o Twoją duszę! Rozkmiń tę bajerę...

Dobra, spisek złego jest rozłożony na każdy dzień, każdego człowieka i milion sposobów, kontekstów; ja dziś zaznaczam jeden, dość ważny.

Czy tak jest jak sugeruje poniższy link? Sądzę że tak, ale nie sądzę tylko z powodu tego linka – Raz jeszcze: nie twierdzę że jestem mądrzejszy, po prostu nie jestem ślepy, a co się dzieje obserwuję od lat.

 

https://forumdlazycia.wordpress.com/2014/07/17/satanistyczna-symbolika-logo-swiatowych-dni-mlodziezy-krakow-2016/

 

Ktoś inny się oburzy. Ten co nienawidzi Kościoła powie: 'a nie mówiłem'...Ale ten właśnie będzie durniem.

Ten Co Nienawidzi przez całą Wieczność, jest zaś autorem planu.

Ja nie jestem ślepy, a Ty rozejrzyj się dokoła.

Wszystko co Dobre, jednoznaczne i od Boga, ma być stopniowo rozmyte, wygaszone, przemilczane. W zamian, kamień po kamieniu, postawią pomnik cielcowi. Ciebie oszukają, oślepią, zamroczą...Masz zapomnieć, a przypomnieć sobie ( o tym że jest konkretne Dobro i konkretne zło, Bóg i szatan ), gdy będzie już za późno.

Walka trwa teraz i teraz musisz odróżnić Prawdę od kłamstwa. Nie ulec Pomyleniu!

 

'Bóg się rodzi, moc truchleje,
Pan Niebiosów obnażony!
Ogień krzepnie, blask ciemnieje,
Ma granice Nieskończony.
Wzgardzony, okryty chwałą,
Śmiertelny Król nad wiekami!
A Słowo Ciałem się stało
I mieszkało między nami.

Cóż masz niebo nad ziemiany?
Bóg porzucił szczęście twoje,
Wszedł między lud ukochany,
Dzieląc z nim trudy i znoje.
Niemało cierpiał, niemało,
Żeśmy byli winni sami,
A Słowo Ciałem się stało
I mieszkało między nami.

W nędznej szopie urodzony,
Żłób Mu za kolebkę dano!
Cóż jest czym był otoczony?
Bydło, pasterze i siano.
Ubodzy, was to spotkało
Witać Go przed bogaczami!
A Słowo Ciałem się stało
I mieszkało między nami.

Potem królowie widziani
Cisną się między prostotą,
Niosąc dary Panu w dani:
Mirrę, kadzidło i złoto.
Bóstwo to razem zmieszało
Z wieśniaczymi ofiarami.
A Słowo Ciałem się stało
I mieszkało między nami.

Podnieś rękę, Boże Dziecię,
Błogosław Ojczyznę miłą!
W dobrych radach, w dobrym bycie
Wspieraj jej siłę swą siłą.
Dom nasz i majętność całą,
I wszystkie wioski z miastami.
A Słowo Ciałem się stało
I mieszkało między nami.'

                                                  

                                                                                                                  Optymista1930

KOMENTARZE

 • @AUTOR
  Dzięki za wpis...Przepraszam, skomentuje nieco później- Święta; ktoś wchodzi, ktoś wychodzi... Serdecznie pozdrawiam. Helena
 • Już niedługo...
  Mądrzejsi od nas powiadają, że na wojnę się zbiera. A my tutaj, na jednostce, też już cynk dostaliśmy, że hitlerowcy dla ratowania "demokracji" zaraz po Nowym Roku z "bratnią pomocą" w sile co najmniej jednego korpusu zmechanizowanego nas zajechać mają.

  Najpóźniej wtedy stanąć będzie trzeba, nie gadać. Kto wtedy dla obrony Ojczyzny naszej za broń nie chwyci, ten zdrajca i przeklęty, bez cienia wątpliwości i sam Pan Bóg takim się brzydzi. Wtenczas też się wyjaśni, czy kto jeszcze za Macierz naszą umierać gotów, czy ino "medialnie i materialnie" wegetować zdolny. Tak, że już najpóźniej za dwa tygodnie będzie pan Goły pewność posiadał, co do stanu dusz rodaków.

  Oby się ino nie pokazało, że gdy Polskę nam hitlerowiec do spółki z żydowinami z Brukseli po raz kolejny rozbierać będzie, wyspiarska emigracja z krajem jedynie poprzez internet się zjednoczy.
 • Takie same mysli mi dziennie od lat w glowie kraza.
  Szatan dziala tez fizycznie, namacalnie.Kiedys okreslano to jako "zlosliwosc rzeczy martwych".Jestem dosyc aktywny w ogrodzie,winnica, kroliki, kury i dziennie z fizyczna obecnoscia szatana mam do czynienia.Cokolwiek sie robi, on przeszkadza by nas do zlosci doprowadzic.

  Wezmy na przyklad waz do podlewania.Mamy go przeciagnac od punktu A do punktu B.Trawa, zadnych przeszkod, zadnych zakretow.Waz sie zegnie, to zgiecie zlapie jakis patyk, ktory akurat natrafi na mysia dziure, do ktore wskoczy i ciagnac nie mozemy.Kurwujemy a on na to czekal.
 • Refleksja jaką przewidziałem
  Wnioskując po komentarzach jesteście mocno przywiązani do materialnego świata, małych, ziemskich sprawek - i tylko do nich. Cała reszta jest dla Was powodem do żarcików i kpin. Reakcje typowe...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930