Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
303 posty 232 komentarze

Optymista1930

Optymista1930 - Piszę co chcę, z kompromisami słabo.

Kontemplując burzowe chmury...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

https://ostatniakohorta.wordpress.com/2016/07/09/kontemplujac-burzowe-chmury/

 

Za oknem wiatr goni po niebie ciemne, burzowe chmury, jak w końcowych scenach

filmu 'Terminator 69' – którego jeszcze nie nakręcono, co może i lepiej; szarpie

gałęziami dużych drzew, kołysze liśćmi. Klimat to iście wagnerowski, werterowski,

czy makbetowski może, tym bardziej, że w Warszawie kończy się szczyt NATO, co i

dodaje otuchy i wzmaga odczucie stających przed nami wyzwań.

Przed nami, to jest przed Tobą jako człowiekiem, oraz całym światem ludzkiej zbiorowości, która w swej większości, z całą pewnością nie rozumie do czego zmierza, po co i czy w ogóle zmierza...?

Życie to kompletny chaos, ale tak ułożony, iż mający wyraźne znamiona porządku rzeczy...Tak, nie my ten Porządek kreujemy, ale to inna sprawa, o której ciężko rozmawiać ateistom.

Ponad szarymi dachami, niesie się ten ożywczy i gwałtowny podmuch przed burzą; zdaje się, że świat, który żył sobie spokojnie i bezmyślnie - w gazetach, kawiarniach, biurach i niektórych głowach - dziś jest już zdezawuowany nawet przez jego autorów – lewaków każdego sortu ( przeważnie gorszego ), różnych renegatów i innych kłamców, którzy sami dziś nie wierzą już, ani w demokrację, ani 'nowy, lepszy świat', ni w swój spokój zbierania psich gówien...Coś się dzieje, a widzą to nawet najbardziej nagrzani, najtwardsi betoniarze bezmyślności i serwilizmu.

Dziś nie da rady już, będąc kompletnym ignorantem – udawać 'człowieka na pewnym poziomie'. Mit 'czeciej erpe', tak jak i mit 'wolnego świata', padł na ryj w spazmach śmiechu i wycia. Otarcie nochala białą chustą KOD nic nie pomoże. Baa – zaszkodzi...

Ale tylko najgłupszym, najbardziej cynicznie zdegenerowanym.

Bo okazuje się, że nie jest tak, jak mówiły media całymi latami, a jest całkiem zgoła odwrotnie. I okazuje się, że trzeba potrafić samodzielnie myśleć...!

O tak, 'kariery' wielu 'mędrców' walą pokotem o glebę, a 'nieskazitelność' całych tabunów 'czystorękich' nie wytrzymuje żadnej próby.

Jestem zakłopotany, gdyż nie wiem, czy z przyszłych osadzonych w zakładach karnych, mam drwić, czy żałować ich, lub może tylko patrzeć na ten upadek...?

To dobrze, tak czy inaczej, gdyż człowiek, który się dziwi i nie wie...ten żyje.

Mędrcem nie jestem jak Wałęsa, ni prezydentem czegośtam, jak Tusk...ale i siedzieć za zbrodnie nie pójdę...

No, mam się z czego cieszyć! Jestem optymistą :)

Pomimo tych burych chmur i zapadającej nad światem ciemności, oraz na pohybel całej niepewności bytu i własnym rozpaczom...

Zaparzona na wieczór mocna kawa, zapadający mrok. Modlitwa przed snem i w czasie snu. Świadomość własnej małości. Możliwość świadomego wyboru pomiędzy Dobrem, a złem, Prawdą, a kłamstwem. Czucie sumienia, przeczucie nieznanego i niezachwiana pewność posiadania duszy, której nie zawaham się użyć! Tak, to – koniec końców – przynosi spokój...

Za wolną wolę, za świat i moją w nim rolę. Za moją rozpacz i moją walkę, za to, że będzie jutro i za Dobro, Miłość – Dziękuję Ci Panie...


                                                                                                      Optymista1930

 

 

 

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930