Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
303 posty 232 komentarze

Optymista1930

Optymista1930 - Piszę co chcę, z kompromisami słabo.

Jedni Powstali, drudzy upadli - proste, a trudne zarazem...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

https://ostatniakohorta.wordpress.com/2016/08/01/jedni-powstali-drudzy-upadli-proste-a-trudne-zarazem/

Polska historia jest zdeterminowana organiczną potrzebą wolności, ale dlaczego…?

Z jakiego powodu dzieje się tak, że na świecie żyją narody podłe, nijakie, takie sobie,...tzw. społeczeństwa, plemiona; oraz te niosące swym bytem jakieś przesłanie głębsze…?

...Chyba (sic!) z powodu istnienia Dobra i zła – w sensie metafizycznym generalnie.

Szczególnie zaś pisząc – z powodu Jezusa Chrystusa, oraz Boskiego Planu Zbawienia dla wszystkich.
 

Takoż wszyscy i każdy ma prawo wybierać i wybiera. Tyczy się to także narodów, a być może ku ostatecznemu skundleniu i potępieniu danego narodu, droga wiedzie przez wiele odrzuconych szans od Boga…? Ku temu się skłaniam po wieloletnich, nie tyle przemyśleniach, co przeczuciach.

Są dwa, kompletnie różne rodzaje wyborów metafizycznych; zło, wraz z zestawem innych podłości w pakiecie, które w efekcie podłych wyborów jest już na zawsze przypisane do Niemców,

Oraz Dobro...w pakiecie z zestawem doczesnych cierpień, czego przykładem akademickim jest Polska.

Tak Cierpiał Chrystus, a więc Polski Mesjanizm jest faktem, po prostu.

Jak zdradzał Judasz i jak zło czyni szatan, o tym – na własne nieszczęście – nie wiedzą Niemcy.

A więc, dla niektórych jest już chyba za późno, co szczególnie widoczne jest dziś, nieprawdaż…?

Polska…

Żyje, choć dawno powinna nie żyć! Polska jest tu, gdzie zawsze była i nic nie zapowiada innego biegu historii – tak już będzie zawsze.

Z tym, że to zawsze, być może skończy się jutro – bo nikt nie wie, kiedy Pan Zdecyduje…?

Polski się nie rozumie, Polskę się czuje, lecz tu z kolei, możliwość ta, niedostępna jest dla stworzeń zniewolonych.

Z tego z kolei wypływa źródło nienawiści do Polski; ci co nigdy do Prawdy i Wolności nie potrafili się podnieść, oni z bezsilnej zazdrości nienawidzą.

Każdy naród więc, ma swoją historię i swoją drogę, a wybory poszczególnych członków i pokoleń każdego narodu, składają się na szansę szlachetności i Zbawienia, bądź jej brak.

Tego nie zrozumie Żakowski, czy inny robaczek; baa – tego nie zrozumie już prawie nikt na świecie!

A jednak 'To' Wygra!!!

Cześć i Chwała Bohaterom, którzy Powstali do walki ze złem!

O Wolność! O Miłość! O Prawdę!

O Boga, Honor i Ojczyznę!!!

 

                                                                                                                                      Optymista1930

KOMENTARZE

 • This is Poland.
  Wzruszający brytyjski film o Polsce 1938-40. Nieznane kroniki pokazują uroki dawnego życia. „Polska nigdy nie zginie”

  http://niezlomni.com/wp-content/uploads/2014/01/polska.jpg

  W filmie, ukończonym w październiku 1940 r., wykorzystano kroniki wojenne, fragmenty zachowanych w Londynie przedwojennych filmów polskich (pejzaż, architektura, przemysł), alianckie materiały spod Narwiku, kroniki z Francji i materiały przedstawiające udział polskich żołnierzy w bitwie o Anglię.


  Film składa się z dwóch części, w których ulubioną przez Eugeniusza Cękalskiego zasadę kontrastu narzuciła historia. Część pierwsza prezentuje obraz Polski przedwojennej – sielski pejzaż, folklor, bogatą kulturę, rozwijający się przemysł i port gdyński. Część druga w szybkim montażu przedstawia agresję hitlerowską , bohaterskie walki żołnierza polskiego na różnych frontach. Wyświetlany w kinach premierowych Anglii i Stanów Zjednoczonych, film zyskał bardzo pozytywne opinie krytyków i uznanie publiczności. Nie brakuje jednak historycznych nieścisłości, które nie mogą przesłonić wartości historycznej filmu.


  https://youtu.be/-Bdo94SAbfM

  http://niezlomni.com/wzruszajacy-brytyjski-film-o-polsce-z-lat-1938-40-nieznane-kroniki-z-ii-rp-pokazuja-uroki-dawnego-zycia-polska-nigdy-nie-zginie-film/
 • @Husky 21:22:31
  w Pańskiej wypowiedzi jest pewna nieścisłość, a mianowicie: na Polskę nie napadli Hitlerowcy lecz Niemcy. Każde dziecko to wie (jeśli chce wiedzieć), a niektórzy nadają z uporem maniaka, wbrew oczywistym faktom. Fe !
  Autor: dałem pionę .
 • Zwycięskie narody kierują się bardziej rozumem jak emocjami.
  My i Chrystus - tak oto wywyższamy siebie w cierpieniu ponad inne narody, modlimy się do siebie samych słowami poety, oklepanymi jak paciorki różańca, "za miliony kochamy i cierpimy katusze.” My, czyli wybrańcy, otrzymaliśmy "biały pakiet" dobra, prawdy i okrutnego cierpienia za grzechy złego świata. Z dumą odnajdujemy we własnym upadku znamiona mesjanizmu

  Spoglądam w głębię tego, co w nas siedzi i nie widzę różnicy pomiędzy nami a innymi ludami, które w upokorzeniu i wewnętrznym bólu i goryczy znalazły wytchnienie w metafizyce. Mesjanizm polski Mickiewicza i mesjanizm rosyjski Dugina różnią się tym, że w jednym "Chrystus Narodów" jest ofiarą za grzechy, a w drugim sędzią sprawiedliwym grzesznych narodów. A postkolonialny mesjanizm Kenijczyka Ngugi wa Thiong'o jest połączeniem tych dwóch.

  Mam również wątpliwości co do "białego pakietu" rzekomo dla nas przeznaczonego, bo nie jesteśmy społecznością bez grzechu, judaszów u nas niemało i byliśmy powodem cierpienia innych nacji, które - niewykluczone - znalazły tak jak i my nadzięję we własnej mesjanistycznej wizji świata.

  Chwała Rycerzom, którzy odeszli tak młodo. Wolałabym aby przeżyli i budowali Polskę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031