Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
303 posty 232 komentarze

Optymista1930

Optymista1930 - Piszę co chcę, z kompromisami słabo.

O Prawdzie...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

https://ostatniakohorta.wordpress.com/2016/12/17/o-prawdzie/

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

Oczy są szeroko otwarte ze zdziwienia! Oczy nas wszystkich; tych co „się interesują” i tych co mniej. Zdziwienie jednak jest, bo choć wiedzieliśmy, że szkodniki i przestępcy nie odpuszczą, nikt z nas nie wiedział jak nie odpuszczą.

Teraz już wiemy, ale oni Polakami nie są i w związku z tym, możemy się spodziewać, że profanacja Świąt Bożego Narodzenia będzie miała miejsce jeszcze dramatyczniej.

Już napluto nam w twarz, bo Polak to nie Azjata, nie jest przyzwyczajony do kałmuckich popisów w Sejmie i fizycznych ataków ze strony sowieciarzy na ulicy...A to przecież ma miejsce teraz.

My Polacy, patrzymy na te ekscesy z niesmakiem i obrzydzeniem, wiedząc i widząc już wyraźnie, że te zdziczałe stadka wymierających renegatów, to nie jest część nas.

 

Złudzenia o jakiejś scenie politycznej skończyły się. Nie ma żadnej sceny, jest za to walka przestępców z narodem, w imię obrony wszystkiego co ukradli, co zyskali krzywdą milionów Polaków pokoleń obecnych i przed nami.

To starzy mordercy wyszli na ulicę, przyprowadzając ze sobą swoje zdegenerowane pokłosie. W kieszeniach mają „nagany”, a kiesy wypełnione złotem otrzymanym od obcych wrogów, z przeznaczeniem na zniszczenie Polski!

Bo Polska, wszystkim mordercom i tyranom, zbrodniarzom i kłamcom, zawsze stała ością w gardle!

 

Tak było, jest i tak będzie, z czego wniosek, iż nie da się Polski zniszczyć! Zawsze znajdzie się jakiś Jagiełło, Sobieski, Kościuszko, Piłsudski, czy Kaczyński...Niemcy, Rosjanie i inni, muszą po raz kolejny przełykać gorycz wypicia własnej nienawiści, pomieszanej ze skrywaną, a podświadomą zazdrością – bo to co my posiadamy, te cechy ducha narodu i siły...tego oni mieć nie będą i wiedzą to. Stąd szaleństwo nienawiści i stąd tony złota na opłacanie rodzimych szczurów. Tak było od stuleci, ale złotem nie zastąpi się wartości, a milionem kłamstw nie zakrzyczy jednego słowa Prawdy!

Dlatego robaki sczezną w błocie i dlatego ludzkie węże położą łby na kamień! Tak będzie Ludzie, ale tego nie zawdzięczamy nawet Kaczyńskiemu, a temu, że się nie poddaliśmy i że Boga z serc – na przestrzeni tych stuleci – jednak nie wyrzuciliśmy! Dlatego!

Natomiast inni, nacje inne – oni wyrzekli się, w zamian za złoto. Nie wiedzieli i do tej pory nie wiedzą, jakiego rodzaju ciężarem gatunkowym obarczony jest taki wybór...!

Na naszych oczach i naszych ulicach, dzieje się teraz Historia, oraz wyją wszelakie, zarzynane demony. Syk, jęk, nieopisane i na ziemi nieznane odgłosy; to piekło ludzkich podłych wyborów – całej tej sfery nieświętej, co tworzyła niewolę i niewoliła – teraz zionie nienawiścią i furią do Prawdy!

Oni nienawidzą nas i nienawidzą Prawdy. Kłamstwo i pycha są sednem ich podłej egzystencji, a biedne ich dusze są kneblowane złem.

Tu nie ma milimetra Prawdy, ani odrobiny moralnej racji...Bo i nie ma moralności, ni żadnych innych zasad.

Widzimy to w Sejmie i na ulicach, słyszymy z potępieńczych mediów...Wiecie...To chyba budzi w nas nawet żal i współczucie do ludzi tak upadłych i tak kompletnie zakłamanych...? Prawda Siostry i Bracia...?

Tak, wiem, że czujecie to samo...My Polacy, jesteśmy niezwykle tolerancyjni i współczujący, stąd do pewnego momentu, można nas w pewnym sensie wykorzystywać...

Oczywiście tylko doraźnie i taktycznie, bo i siły zła mają w Polsce swych niewolników na takim, a nie innym poziomie; im obca jest strategia, o ideowości i wierze w cokolwiek, w ogóle nie wspominając...

Dlatego żałujmy...Żałujmy ich, bo skazani są na pustkę i wyobcowanie.

Ten kto sprzedał duszę diabłu, wydał swą wolę i życie reprezentując wolę i interesy obcych; ten kto za złoto, stanął przeciwko swoim...

Patrzę na to i w sumie nie chce mi się już patrzeć. Finał tej hucpy znam, choć może nie w detalach; Polska pozostanie i przetrwa, bo teraz jest czas Prawdy. Ludzie silni, są silni nie siłą fizyczną i nie mocą złota, a duchem i wiarą! Wiecie...?

Skoro to wiecie, to popatrzcie na ekrany telewizorów, a zobaczycie tam biedne i przegrane, słabe istoty, którym naprawdę warto współczuć i mówię to poważnie!

Oczywiście, że Prawda ma swe konkretne odbicie w czynach i wydarzeniach historycznych...

Dlatego patrzcie w telewizor skoro chcecie, albo zamyślcie się nad tym, nad czym ja się teraz nad klawiaturą zamyślam...

Kto jest prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu – ten wie po prostu że nie przegra! Kłamstwo zaś, niszczy ludzi i degeneruje na zawsze, na wieczność!

Pomódlmy się za naszych wrogów i za naszą Ojczyznę – bo przetrwa Ona nie dlatego, że zabijemy swoich wrogów, a dlatego że im potrafimy wybaczyć!!!

Rozumiecie to, Prawda...?

Kłamstwo przegra. Prawda Wygra – wybierz teraz i bądź spokojny! Gdy wierzysz, nie jesteś sam! Nie bój się niczego i nikogo – tylko Boga! W Polsce tak wierzymy, a Polska taką pozostanie,

W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Amen!

 

                                                                                                                                                      Optymista1930

 

P.S.

Kłamstwo zostanie ukazane. Zmienimy nasz kraj. Wychowamy piękne pokolenie Polaków kochających Prawdę, a biedni potępieńcy zewsząd Europy, będą z nas brać przykład. Tak będzie.

KOMENTARZE

 • wie po prostu że nie przegra!
  Kto jest prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu – ten wie po prostu że nie przegra!

  5+

  a dla SB-ekow i ich potomków specjalna promocja w Biedronce 8-))))

  https://pbs.twimg.com/media/CzVrnaJXgAALtXp.jpg
 • Trzeba mieć zdrowie.
  "Skoro to wiecie, to popatrzcie na ekrany telewizorów, a zobaczycie tam biedne i przegrane, słabe istoty, którym naprawdę warto współczuć i mówię to poważnie"
  Patrzenie na ekrany telewizorów jest niezdrowe.
  Ani na TVN i pochodne ani na TVP i pochodne.
  Lepiej pooglądać programy przyrodnicze czy naukowe.
  A te tam w sejmie czy pod sejmem czy pałacem prezydenckim, to burzliwa kłótnia w rodzinie.
  Jak to w rodzinach bywa, sprawa o podział majątku czy rozwodowa; jak członkowie rodziny są na poziomie, potrafią rozwiązać problemy kulturalnie.
  Jak są wieśniakami rodem niezbyt polskim, to tak jest burzliwie, widły i siekiery mogą pójść w ruch.
  Lecz to nie są nasze polskie sprawy.
 • @Husky 23:28:26
  Tyś sobie kupił mózg?
  Bo ja mam od poczęcia swój.
 • @lorenco 01:03:02
  takiś pewny
 • @Husky 07:44:38
  rysunek świetny.

  Dziś TVP manipuluje (Wojciech Diduszko nie symulował, tylko najzupełniej normalnie, jak setki protestujących od lat na całym świecie, położył się na jezdni, tyle że nikt nie przyjechał, więc wstał), TVN jeszcze bardziej (mówiąc, że był ranny).

  Prawdą jest internet, wolny przekaz, facebook.... to tam można zamieszczać, prostować...

  Jeśli dziś z tego zapętlenia medialnego można jakoś się wydostać i wylądować w normalności (nawet jeśli bez podwozia, jak kpt. Wrona), to tylko na pokładzie Internetu.

  Probierzem szczerych intencji jest gotowość dotarcia do prawdy.
  A tej nie ma ani po jednej, ani po drugiej stronie (zapieklenie obopólne).

  Nie wierzę, by tak trudno było dotrzeć do Diduszki.... Choć nie wykluczam, że to właśnie TVP swoją prowokacyjną (i ostrą!) wypowiedzią skłoniło go do zajęcia stanowiska.

  Jak dla mnie - genialna analiza przeinaczeń:

  1) TVN - ofiara demonstracji (+ biało czerwona flaga)
  2) TVP - manipulator
  3) Diduszko = Prawda Leży Pośrodku Fjezdni.
 • Autor 5*****
  .
  za - "Kto jest prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu – ten wie po prostu że nie przegra!"

  Prawda jest zależna w znaczącym stopniu od postępu techniki.
  http://m.neon24.pl/15672cbb6a80b8851492e36d0d694bd3,12,0.jpg

  Mamy dokładne nowoczesne narzędzia, których współczesna edukacja może zacząć używać do nauki sprawiedliwego mierzenia większości i mniejszości demokracji:)
 • @goodness 00:10:06
  Demokracja musi odrobić dwie lekcje (dokładnie w tej oto kolejności):

  1. Mniejszość nie może zachowywać się tak, jakby była większością.
  2. Większość nie może wobec mniejszości zachowywać się tak, jakby jej nie było.

  I fakt, że PO latami ignorował PiS, nic tu nie zmienia. Nie można zniżyć się do poziomu politycznego debila.

  PO musi pojąć, że już władzy nie ma. Pewnie trzy dni jałowej okupacji jej wystarczą...

  PIS szybko zrozumie, że w PO jest cała masa tych, którzy potrafią się dogadać, właściwie oceniając Nowy Układ Sił.

  W każdym razie za chwilę nie będzie Andrzeja Rzeplińskiego.
  Na jego miejsce wkracza nieco szerzej pojmujący rzeczywistość i wyzwania teraźniejszości Warciński.

  Rzepliński był zainteresowany ochroną interesów swego pokolenia.
  Warciński widzi dalej, więcej, patrzy w przyszłość.
  Widać to choćby po jego opiniach.
  To oczywiste.

  Rzepliński też mógłby uznać (proprezydencko), że do prerogatyw prezydenta należy odmowa ślubowania. Nikt by z jego zdaniem nie polemizował.

  Ale wolał postawić się po stronie hamulcowych... i tak go historia zapamięta. Jako tego, który wyciągnął ostatnią kasę z budżetu, broniąc interesów jemu podobnych.

  W obecnym zapętleniu systemowym wygrają ci, którzy
  - stawiają na wzmocnienie władzy prezydenta
  - potrafią grać wg reguł demokracji w parlamencie

  Te dwa konie można obstawiać w ciemno, jak zdolności Dmowskiego w Wersalu.

  Natomiast podkopywanie osób z prawicy (dla zasady) i obstrukcja parlamentarna to najgłupsze, co dziś opozycja może zrobić.

  Naturalną koleją rzeczy będzie w najbliższych miesiącach rozbicie opozycji na konstruktywną (nie negującą układu sił) oraz destrukcyjną (niezdolną do pojęcia faktów). Ta druga schodzi ze sceny dziejów razem z Rzeplińskim, ta pierwsza ma rację bytu jak najbardziej.

  Niewykluczone, że i wśród rządzących dojdzie do radykalizacji postaw na większościowy triumfalizm (nie tędy droga) i umiarkowany pragmatyzm w duchu dialogu.

  Jednak ten jeden krok PIS musi wykonać.
  Musi pokazać, że ma większość i że Schetyna nie może podskakiwać z Ewą Kopacz.

  Powinien się Schetyna uczyć od lepszych graczy - choćby Millera - który wiedział, że z faktami się nie dyskutuje.

  A fakty są jednoznaczne: PIS ma większość parlamentarną.
 • @maharaja 06:10:03
  Witam!
  Jest o prawie, lecz o prawdzie powinien być cały dział na Neonie 24.pl

  Za prawdę zginął ks. Jerzy Popiełuszko. Więc dziwne, że tematy prawdy krążą na ostatnim miejscu w codziennym życiu i na blogach.

  Dzięki, za konstruktywny głos który powinni usłyszeć w szkołach.

  Demokracja musi odrobić dwie lekcje (dokładnie w tej oto kolejności):

  1. Mniejszość nie może zachowywać się tak, jakby była większością.
  2. Większość nie może wobec mniejszości zachowywać się tak, jakby jej nie było.
  i wcześniej:
  Podstawową zasadą cywilizowanych społeczeństw jest:

  1) jawna, przejrzysta i powszechnie akceptowalna procedura wyłaniania organów przedstawicielskich (legislatywa), decyzyjnych (egzekutywa) i orzekających (legislatura)

  2) niekwestionowana zgoda ogółu społeczeństwa na decyzje podjęte przez legalnie wyłonione organy.

  Ale sam konsensus co do tych dwóch aspektów to za mało. Bo demokracja ma jednak swoje ograniczenia.

  Demokracja nie obejmuje wszystkich dziedzin życia. Od zawsze istnieją na tym świecie dziedziny niezależne od obowiązującej ideologii czy panującej opcji. Tą dziedziną są (trochę to technokratyczny epitet, wiem) tzw. "specjalistyczne kompetencje".


  Bez polityki technika oparta na prawdzie się szybko rozwija. Więc, finansowanie opozycji politycznej blokującej rozwój gospodarczy i rozwój kultury demokracji nie ma sensu:)
 • Jak nie szkoły, to potrzebny jest ponton, lub powietrzna poduszka.
  .
  - do mechanicznego podniesienia ludu z zaniżonego dziesiętnego podziemia do naziemnego naturalnego poziomu systemu słonecznego (dwunastkowego i wyższego) w których technika działa cuda.

  Upodmiotowienie ludu wymaga trochę pracy:))
 • Używając starą wagę cofamy cywilizację.
  http://m.neon24.pl/15672cbb6a80b8851492e36d0d694bd3,12,0.jpg

  http://jeznach.neon24.pl/post/135029,demokracja-do-wymiany

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031